Kategoriler
Kendini motive et!

Çakralarını Açmak İsteyenler Hangi Doğal Taşları Kullanmalıdır?

Doğal taşlar insanların çakralarını açar. Doğa enerjisini üstünde taşıyan taşların hepsinin farklı anlamları vardır. Genelde doğal taşlar astroloji ile bağdaştırılır. Her burcun bir doğal taşı vardır ve o burcun ihtiyacı olan iyi enerjiyi verdiğine inanılır.

Doğal taşlar, insanlara enerji veren taşlardır. Doğanın kötü enerjisini üstünden atan ve güzel enerjileri bünyesinde barındıran taşlar herkes için farklı olabilir. Her insanın kendine şans getirdiğine inandığı farklı şeyler olduğu gibi, taşlar da öyledir.

Çakra Nedir?

Çakra kelime anlamı olarak girdap anlamına gelmektedir. İnsan vücudundaki çakralar ise 7 ana bölgeyi anlatır. Bu 7 bölge insanların dinlenmesi için oldukça önemli olan ana bölgeler. Bu sebeple insanların çakralarını açmaları önemlidir.

Çakralarınızı Açarak Daha Sağlıklı Olursunuz

Yataktan kalkmak istemiyor, her gün kendiniz daha yorgun hissediyor olabilirsiniz. Yaşam stresi içerisinde tüm insanlar fiziksel ve zihinsel olarak yorulur. Bu nedenle çakralar dolar ve ruhunuzun yorulmasına neden olur. Tüm bu kötü enerji ve ağrılardan kurtulmak için doğal taşlar ile çakralarınızı açmanız mümkün.

Anlamlı Taşlar

Doğada var olan her şeyin bir anlamı vardır. Bu anlamlar taşlara da geçmiştir. Doğada var olan doğal taşların hepsinin anlamı vardır. Hepsi birlikte yaşadıkları insanların sağlığı açısından faydalı taşlardır. Bu taşlardan kullanmak istediğiniz taşı özelliklerine göre seçebilirsiniz.

Çakra Açan Taşlar ve Anlamları

İnsan vücudunda 7 bölgeyi temsil eden doğal çakra taşları da 7 tanedir. Bu taşların hepsi kendi içinde farklı anlamlara gelir. Taşları ağrınıza göre ya da iyi geleceğine inandığınız bölgeye koyarak meditasyon yapabilirsiniz.

Hematit Taşı

Hematit taşı kök çakradır. Kök çakra olduğu için genellikleri vücuttaki sistemleri düzenler. Sinir sistemini düzenleyen taş, sakinleştirici özelliğe sahiptir. Stres azaltır ve sakinleşmenize yardımcı olur. Kan dolaşımını, böbrekleri ve kalbi de korur. Stres azaltmakla birlikte saç dökülmesini de önler.

Akik

Akik sakral çakrayı temsil eder. Bu taş insanı ruhsal açıdan etkiler. Ruhunuzu dinlendirir ve huzur verir. Günlük yaşam stresini bir kenara bırakmanızı sağlar. Olukça sakin ve huzurlu bir ruha sahip olabilirsiniz.

Sitrin

Solar Prexus çakrasıdır. İnsan üzerindeki faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış doğal taşlardan biridir. Ayrıca sadece insan üzerinde değil girdiği ortamda da etkili bir taştır. Bu taş kötü enerjiyi çeker ve uzaklaştırır. Ortamdaki negatif enerjiyi bastırır.

İnsan vücudunda da ise göze iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini düzenler. Ciğer ve kalp için oldukça faydalıdır. Psikolojik olarak da çok faydalıdır. Özgüveninizi artırır. Bununla birlikte psikolojik olarak kendine zarar vermek isteyen insanların düşüncelerini değiştirir. Hayata olumlu bakmanızı sağlar.

Kuvars

Kalp çakrası taşı olanı pembe kuvarstır. Kuvars renklerine göre ayrılır. Hepsinin faydaları ayrıdır. Pembe kuvars kalp çakrası olarak geçer. Hastalık tedavisi ve ağrılara iyi gelir. Bununla birlikte aşk acılarını hafifletme etkisi de vardır. Pembe kuvars aşk taşı olarak da bilinir.

Krizokol

Boğaz çakrası taşıdır. Boğazınızla ilgili ağrılara iyi gelir. İletişim sorunu yaşayanların sorununu giderir. Yorgunluğu alır. Kendini daha iyi ifade etme özgüveni verir. Yüksek bir enerji vereceği için bu enerjiniz insanlara da yansır. Etrafınızda daha çok sevilen enerjik ve neşeli biri olmanızı sağlar.

Sodalit

Üçüncü göz çakrasıdır. Beklenmeyen ve ihtimal verilmeyen sorunların çözümünde kullanılan bir taştır. Öyle ki psikolojik olarak tedavi görmesi gereken insanların ruhları ile özel bir bağ kurar. Üçüncü göz çakrası denilen ve ilahi bir bağ gibi düşünülen doğal taşın faydaları kanıtlanmıştır. Uyuşturucu bağımlısı insanların ruhunu dinlendirmek ve uyuşturucu isteğini azaltmak konusunda da faydalıdır.

Ametist

Taç çakra taşıdır. Bütün doğal taşlar gibi ruhu dinlendirir ve stres azaltır. Uyku problemi yaşayan insanların sorunlarına çözüm bulur. Takıntılı düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Sarhoş etmeyen taş olarak anlatılan bir efsanesi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir