Kategoriler
Kendini motive et!

Çin Astrolojisinde Nesin?

Astrolojisi büyük ayı takımyıldızının yedi yıldızına dayanır. Burçlar bu yıldız hareketleri doğrultusunda yorumlanır. Çin astrolojisi ise takımyıldızının yanı sıra kuzey yıldızı, Vega, Satürn gezegenlerinin döngüsüne göre de yorumlanır.

Çin Astrolojisi Tarihi

Çok eski yıllara dayanan Çin astrolojisi, Budistler tarafından tahminlerde bulunmak ve insanlara yol göstermek için kullanıyordu. Bir süre sonra astroloji imparatorlar tarafından yasadışı edildi. Budistlerin artık yıldız isimlerini kullanmaları yasaktı. Ancak bu durum astrolojisinin önüne geçmedi. Budistler yıldız isimleri kullanmak yasak olduğu için kendilerine göre sayılarla birleştirdikleri hayvan isimleri ile astroloji yorumları yaptılar.

Çin burcu hesaplanırken yeni Çin yılı olarak geçen; oğlak dönencesi ve kova burcunda olan Yeniay esas alınır. Bu da tahmini 21 Ocak ile 20 Şubat arasında bir tarihtir.

Çin Burçları ve Özellikleri

Çin burçları isimlerini hayvan isimlerinden almaktadır. Bir efsaneye göre bu hayvanlar imparatorun yanında yetişilmesi gereken acil bir durum olduğunda yanına giden hayvanlardır. Ulaşma sıralarına göre imparator onları ödüllendirmek istemiştir. Bu nedenle de hepsine bir yıl armağan etmiştir. Burçlara hayvanların isimlerinin verilmesi aslında yıldız isimlerinin yasaklanması sonucunda olmuştur ancak Çin burçları ile ilgili birçok efsane de anlatılır.

Çin burçları yıllara göre hesaplanır. Doğduğunuz yıla göre Çin burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Fare

Fare yılında doğanlar ile oğlak burçları benzerdir diyebiliriz. Fare yılında doğanlar, para harcama konusunda çok dikkatlidir. Planlı, düzenli ve sorumluluk bilinci yüksektir. Duygularını gizlemekte ise ustalardır. Aslında duygusal bir burçtur ancak duygularını dışarı yansıtmak istemezler.

Öküz

Öküz yılında doğanlar kişilik olarak sabırlı ve sakindir. Alttan almayı iyi bilen öküz burçları, ancak kendisi gibi sakin olan insanlarla evlenmelidir. Koyun yılından doğanlar ile öküz yılında doğanlar oldukça uyumlu bir çift olacaktır. Sakin ve anlayışlı olan öküz burçları aynı zamanda en çalışkan ve en zeki burçlardan biridir.

Kaplan

Kaplan yılında doğanlar şanslıdır. Şansları açık olan kaplan yılı doğumlular, kendi şanslarını yaratmak içinde çabalayan insanlardır. Hırslı ve kararlıdır. İstediğini elde edecek cesareti her zaman vardır.

Tavşan

Sanatla uğraşması en uygun görülen yıl, tavşan yılıdır. Tavşan yılı doğumlu insanlar sanatçı ruhludur. Cömertlerdir, anlayışlılardır ve sevdiklerine karşı çok sadıklardır.

Ejderha

Ejderha yılı bolluk ve bereket yılı da denilebilir. Bu yıl doğanlar zengin olma ihtimali yüksek olan insanlardır. Aynı zamanda başladıkları işleri ilerletme şansları da doğuştan gelir. Sevdiklerini koruma konusunda oldukça hassaslardır.

Yılan

Yılan yılında doğanlar anlaşılması zor ve sessiz insanlardır. Bu insanlar duygularını kendi içinde yaşamayı seçerler. Akrep burcu ile benzer özellikler gösterirler. Yılan yılında doğanlar ejderha yılında doğanlar ile uyumlu bir ilişki yürütebilirler.

At

At yılında doğanlar herkes tarafından sevilen neşeli ve enerjisi yüksek insanlardır. Çok sevecen olan at yılı doğumlular, çok iyi anne ve baba adayları olabilirler. Bu yılın uyumlu yılı da fare yılıdır. At yılında doğanlar ile fare yılında doğanlar uyumlu bir ilişki yaşayabilirler.

Koyun

Koyun yılında doğanlar sadık ve sevecendir. Sevdiklerine çok bağlı olan koyunlar tam bir aile insanı diyebilir. En sadık burçlardan biri koyun burcudur. Yengeç burcu ile benzerlik gösterirler.

Maymun

Maymun yılında doğanlar her şeyden çabuk sıkılan, üşengeç insanlardır. İlişki yürütme konusunda başarılı değillerdir.

Horoz

Horoz yılı doğumlu insanlar, güçlü karakterli insanlardır. Genelde güçlü ve sabırlı olmaları ile tanınırlar. Çevreleri tarafından ise çok sevilen insanlardır. Korumacı yapıları ile çok iyi bir arkadaş olabilirler.

Köpek

Köpek yılında doğanlar para harcama konusunda bilinçsiz ve savurgan insanlardır. Cimri insanlarla anlaşamazlar. Anlık yaşamaktan keyif alırlar. Plan yapmayı sevmezler.

Domuz

Domuz yılında doğanlar keyfine düşkün insanlardır. En dürüst kişiler domuz yılında doğan kişilerden çıkar. Oldukça neşeli ve enerjisi yük domuz yılı insanları, çevreleri tarafından da oldukça sevilen insanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir