Kategoriler
Kendini motive et!

Dizlerinizi Rahatlatın!

Dizlerinizi Rahatlatın!; Havaların ısınmasıyla birlikte birçok kişi bahar gezilerinin keyfini çıkarıyor veya yürüyüşe devam ediyor olabilir. İlkbaharda kışa göre çok daha fazla yürürüz ve dizlerimiz yorulur. Ertesi gün sağlıklı kalabilmek için günün yorgunluğunu aynı gün atmanız önemlidir.

Çok yürüdükten sonra dizlerinizin etrafındaki kaslara dikkat etmeniz önemlidir.

Bütün gün dolaşarak ve bahar gezilerinin tadını çıkararak geçen bir gün sonrasında eve dönmenin verdiği rahatlıkla, kendinizi birden bire yorgun hissetmiyor musunuz? Özellikle, çok yürüdükten sonra dizlerinizin etrafında yorgun ve halsiz hissetme eğilimindesiniz?

Diz çevresinde sertleşen kasları gevşetmeyi ve onlara iyi bakmayı alışkanlık haline getirelim.

Dizlerinizi Rahatlatın

Diz Masajı

Diz Masajı, diz çevresindeki alanı gevşetmek için insan elinin hareketine ilişkin araştırmalara dayalı olarak geliştirilen benzersiz tekniği kullanalım.

Dizlerinizi daha rahat hale getirmek için profesyonel tarafından öğretilmiş masaj yöntemi kullanarak, ağrıyan dizlerinizi nazikçe yoğurabilirsiniz. Bu el ile masaj yapmayı içerir.

Dizin kenarındaki boşluklardaki bölümü nazikçe kavrayın ve hareket ettirmek için masaj yapar gibi sağa sola oval şekilde yoğurun. Diz kapağının etrafındaki kasları sanki elinizde tutuyormuşsunuz gibi hareket ettirmeniz rahatlık sağlar.

Dizlerinizi Rahatlatın

Sonra;

  • Dizlerin üzerindeki ön, iç ve dış uyluklara sanki onları kavrıyormuÅŸ gibi masaj yapın.
  • Dizlerimin altında, yürümekten yorgun olan o kapanıp açılan kısımdaki kasları da ovun.
  • Kaval kemiÄŸi çevresindeki kasları verimli bir ÅŸekilde gevÅŸetin.
  • Baldır ve uyluk kaslarının tabanı gevÅŸetilerek tüm bacağın sertliÄŸini giderim.

Tüm bacaktaki sertliği giderirseniz ağrınız hemen hafifler ve dizleriniz yorulmaz. Bu yaklaşık on dakikanızı alacaktır.

Dizlerinizi Rahatlatın

Her Zaman Uygulayabilirsiniz!

Bacağınızı elle ovarak her zaman rahatlama sağlayabilirsiniz. Ayrıca uyandıktan sonra bakım için kullanırsanız güne sağlıklı dizlerle başlayabilirsiniz.

Banyodan sonra kullanırsanız gün boyu dizlerinizin etrafındaki yorgunluğu giderebilirsiniz.

Elle yapmak sizi yoruyorsa masaj aleti de kullanabilirsiniz. Bunu alışkanlık haline getirirseniz dizleriniz uzun yürüyüşlerden ya da yorgun bir günün ardından size sorun çıkarmayacaktır.