Kategoriler
Kendini motive et!

Egzersiz Kıyafetlerinde Uyu, Uyandığında Hazırsın, Fırla!

Spor yapmaya nasıl alışacağım sorusunu sıklıkla duyuyorsunuzdur! Spor yapmaya alışmak için fiziksel ortamın da buna hazır hale gelmesi gerekiyor. Kendinizi bir sonraki günün sabahında direkt olarak sabah sporu ile güne başlayacağınızı kanıtlamak için spor kıyafetleri ile uyumak en azından bu alışkanlığı edininceye kadar sizin için harika bir seçim olacaktır. Egzersiz kıyafetleri sayesinde rahatlığın tadını çıkarırken aynı zamanda sabahleyin yataktan çıkacak o enerjiyi bulmanız da bu şekilde mümkün kılınmaktadır.

Kış Mevsiminde Spor Yapmaya Üşenen Kişilere Özel Yöntem!

Vücudun mevsim geçişlerinde özellikle duruma ayak uydurma konusunda sıkıntılı olduğu belirtilmelidir. Bu noktada yaz mevsiminin ışıl ışıl havasının yanında kışa geçildiği zaman yataktan kalkmak bile size zor gelebilir. Tam da bu nedenle yatağa spora çıkacağınız kıyafetler ile girerek en azından bu alanda kendinize bir motivasyon sağlama fırsatını elde edebilirsiniz.

Kış mevsiminde spor yaparken kapalı alanların tercih edilmesi de hatalı bir davranıştır. Bu noktada sizin içinizi açacak ve az da olsa temiz hava almanızı mümkün kılacak alanları tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Tabi ki kapalı spor salonlarında bir üyeliğiniz de olabilir. En azından spora girmeden önce 10-15 dakikalık bir açık hava yürüyüşü yaparak ayılmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Spor Kıyafetleri ile Uyumak Size Neler Kazandırır?

Spor kıyafetleri ile uyumak bana ne kazandıracak sorusunu ileten kişilerin temelde 3 farklı alanda kendilerini çok daha iyi hissedecekleri belirtilmelidir. En kısa sürede spor kıyafetlerinizi le uyumayı alışkanlık edinerek şu fırsatlardan istifade edebilirsiniz;

  • Hali hazırda kıyafetlerinizi giymiş şekilde beklediğinizi için birkaç dakika daha fazla uyuma imkanını elde edebilirsiniz. Bu birkaç dakikalık süre dahi kişilerin psikolojik olarak kendilerini daha dinlenmiş hissetmelerine sebebiyet vermektedir. Süre olarak küçük bir oran olsa da size vereceği fiziksel ve psikolojik dinlenmenin oldukça üst seviyede olacağını siz de göreceksiniz.
  • Kıyafet değiştirme gibi bir sorunun olmaması daha çabuk ısınmanızı sağlayacaktır. Kıyafet değiştirirken karşılaşacağınız o soğuk havayı bu şekilde elimine etme imkanını yakalayacaksınız.
  • Kıyafetleriniz üzerinizde olduğu için bu konuda bahane bulma gibi bir şansınız olmayacak. Savaşı şimdiden 1-0 kazanıyor durumda olduğunuzun da belirtilmesi gerekmektedir.

Tabi ki bu aşamada motivasyonu da toplamanız gerekmektedir. Kişisel olarak kalkışa hazır bir zihin oluşturursanız bu süreçten istifade etmek sizin için daha verimli ve sorunsuz olacaktır.

Rahat Edebilir Miyim?

En sık gelen soruların başında uyumak için spor kıyafetlerinin konforlu olup olmadığıdır. Bu noktada hali hazırda çok konforlu olan kıyafetler ile uyumanın sizin için direkt olarak yürüyüşten ya da spordan vazgeçmenin temel taşı olduğunu göreceksiniz. Bu alanda az da olsa konforsuz hissetmek sizin için daha verimli olacaktır. Tam manası ile spor kıyafetlerini giyemeseniz dahi en azından spor eşofmanınızı giyebilirsiniz. Bu bile sizin uyanma ve spora gitme sürecinizde size destek olacak nitelikler arasındadır.

Psikolojik Olarak Kendinizi Hazırlayın!

Dünyada en kuvvetli unsurların başında kesinlikle insan zihni gelmektedir. Bu zihin üzerinden elde edilecek olan verimliliğe bakıldığı zaman etkileri sizi şaşkına çevirebilir. Yatmadan önce ben bugün kalkacağım ve sabah sporuna gideceğim sinyalini beyninize gönderdikten hemen sonra psikolojik olarak bu duruma hazır hale geleceğinizden emin olun.

Kendinizi bu duruma hazırlayarak rutinlerinizi oluşturmanız sizin için verimliliğin en temel aşamalarından biri olacaktır. En kısa sürede yüksek verimlilik elde etmek için doğru noktada bulunuyorsunuz. Zihninizde bu alışkanlığı edindiğiniz zaman muhteşem bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir