Kategoriler
Kendini motive et!

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi?

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi; Şampuanlar ve saç bakım ürünlerinin nemli, parlak, ipeksi ve kabarık gibi notasyonları vardır.

Temel olarak, kuaförün saç kalitenize uygun olanı seçmesini sağlamak iyi bir fikirdir.

Nemli Veya Parlak

Nemlendirici bileşenler saçta kalma eğilimindedir ve çoğu saçın kurumasını önler.

Saçları kolay dağılan, yıpranmış veya kuru saçları olan kişiler için önerilir.

Pürüzsüz Veya Kabarık

Bu ürünlerde nemlendirici bileşenler saçta kolayca kalmaz ve her bir saçı daha hafif ve hacimli hale getirir.

Hacim vermede zorluk çekenler ve kedi tüyü gibi dışarı çıkan saçları olanlar için önerilir. Çok saçı olan sağlıklı saçlara sahip insanlar için de idealdir.

“Saç Yıkama” Yerine “Kafa Yıkama” Konusunda Bilinçli Olun

Şampuan saçı değil saç derisini yıkamak içindir.

Şampuanlamaya “saç yıkama” deniyor ama bunu “kafa yıkama” veya “kafa derisi” olarak düşünmenizi isteriz . Saçınızı yıkamak için kullanılan şampuanlar aslında çoğu zaman saça düşmandır.

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi

1 Kez Şampuan Kullanılmalıdır

1 kez şampuanlama hiç yetmez.. Ama uzmanlar diyor ki; 38 derecede 2 dakika saçınızı ıslatın. Sonra ılık hale getirin ve saçınızı ılık suyla yıkayın ve ardından şampuan uygulayın. Sadece 38 derece sıcak su ile ön yıkama yaptığınızda sebum lekelerinin %70’inin çıkar. 2. Şampuanlamaya gerek kalmaz.

Şampuan öncesi sıcak su ile şampuanlama hem şampuanın köpürmesini iyileştirdiği için ekonomiktir, hem de saçı ovma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için saç üzerindeki yükü azaltır. Sıcak su, şampuanı saç derisinde yüzen, şampuanı köpüğüne saran bir uygulamadır.

Bazı insanlar çok fazla şampuanlama yapar ama gözenekleri tıkama eğilimindedir. Şampuanı birkaç kez kullanmak iyi bir fikir olsa da zararlıdır. Ayrıca şekillendirici ürünler kullandıysanız sadece sıcak su ile çıkarılamaz. Yani birkaç kez şampuanlamanız gerekir.

Kulakların Arkasını Köpürtün

Şampuanlarken kulak arkalarında kalan saçlar atlanır. Bunu önlemek için önceden saçınızın iyice ıslandığından emin olun. Ayrıca, nispeten çok miktarda saça sahip olan ve genellikle ovulması zor olan kulakların arkasındaki kök saçın etrafını da köpürtün. Yapmazsanız saçınız daha hızlı yağlanır.

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi

Şampuanlarken Aşağı Bakmayın

Şampuanlarken çenenizi mümkün olduğunca yukarı kaldırmak iyi bir fikirdir. Aşağıya baktığınızda, yüzünüzde ve boynunuzda şampuan gelir ve deri için iyi değildir. Bu nedenle kafanızı geriye doğru eğip köpürtünüz.

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi; Krem Uygulama

Islanmış saça bakım uygulasanız daha iyi taranır, ama suya doygun saça nüfuz etmez bu nedenle elinizle hafifçe saçınızı sıkıp sudan arındırın ve kremi öyle sürün.

Egzersiz Sonrası Saç Deriniz Nemli mi

Saç Kremi Görevi

Saç kremi, kırıkları bastırmak ve dokuyu iyileştirmek için saç yüzeyini yağ ile kaplama rolüne sahiptir. Bunun yanında hasarlı kısmı onarma görevi de vardır. Ayrıca saç paketleri ve saç maskeleri özellikle hasar söz konusu olduğunda özel bakım olarak kullanılır.

Birlikte kullanırsanız sonuçlar daha etkili olur.

2 günde bir kez 1 şampuanlama ile saç yıkama.

Her yıkama sonrası saç kremi uygulama.

Her hafta 10 dakika saçta bekletmek şartı ile saç maskesi yapma.

Yani şampuan saç derisi, krem ise saçlar içindir. Bundan sonra saçlarımı yıkarım demek yerine kafa derimi yıkadım diyebilirsiniz.

Hergün egzersiz yapıyorsanız sportive.com.tr’den terletmeyen egzersiz kıyafetleri alırsanız, vücudunuz da kafa derimiz de daha az terler ve saçlarınıza da daha iyi bakmış olursunuz