Kategoriler
Kendini motive et!

Elveda Selülitler

Elveda Selülitler; Pürüzsüz bacakların düşmanı selülit aynı zamanda kadınların en büyük kabusu. En önemli şey, iyi bir fiziksel formda, formda ve sağlıklı olmaktır. Bazı insanlar bunu egzersiz yapmadan yapabilir, ancak bazı egzersizler kondisyonlarını artırabilir.

Selülit Nedir, Neden Olur?

“Bağ dokusu gücünü kaybettiğinde ciltte istemsiz olarak beliren yağ hücreleri” olarak tanımlanabilen selülit, östrojen bağımlısı kadınların başına bela olan bir sorundur. Genetik yatkınlığımız selülitin ana nedenlerinden biridir ancak zayıflamış bağ dokusu gücü, hormonal faktörler ve dolaşım bozuklukları da çok etkilidir. Ancak ilerlemiş selülit ve özel durumlar ek tedavi gerektirebilir. Bu yazıda, en yaygın bel ve arka bacak hafif selülit egzersizlerinden bazılarına bakacağız.

Elveda Selülitler

Önce Teşhis Et Belirle Sonra Yap

Bir teşhis daha! Selülitiniz ne kadar ve ne zamandır var Sürekli tatlı, kahve, pişmiş yemek yiyorsanız ve hareketsizseniz şikayet etmeye hakkınız yok. Sadece selülit için değil, kendiniz için de önlem alın. Şekeri azaltın, bol sebzeli alkali bir diyet yiyin, bol su için ve birazdan paylaşacağım egzersizleri günlük egzersiz programınıza ekleyin.

Beslenme Düzenini Değiştir ve Evde Egzersiz Yap

Kan dolaşımını artırmanın ve selüliti gidermenin bir başka yolu da selülit masajıdır. Bu ev içi yöntem çok kolay ve pratiktir ancak unutulmaması gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle selülit masajı için kullandığınız yağın alerji yapmadığından emin olmalısınız. Hangi yağlar selülite iyi gelir derseniz aktarlarda portakal yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, limon yağı gibi doğal yağlar bulunur.

Bu yağlara alerjiniz olup olmadığını kontrol etmek için masaj yapmadan önce yağı elinizin küçük bir bölgesine uygulayın ve bir süre bekleyin. Ancak doğru masaj tekniğini kullanmak da çok önemlidir. Kan dolaşımını engellememek için çok sert bastırmayın ve yavaş ve nazikçe masaj yapın. Özellikle adet döneminde ve hamilelikte selülit masajından kaçının.

Selülit masajının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız alanında bilgili bir doktora danışmanızı önemle tavsiye ederiz. Selülitten kurtulmak için yapabileceğiniz ilk şey beslenmenizi değiştirmektir. Fast food, çok yağlı ve tuzlu yiyecekler yemekten kaçınabilir, karbonhidrat alımınızı azaltabilir, kahve ve alkol alımınızı sınırlayabilirsiniz. Sağlıklı, yüksek lifli bir diyete başlayarak ve bol su içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Elveda Selülitler

Selülit Nasıl Geçer ne Yapılmalı?

Klasik masaj yöntemlerinin avantaj olarak kullanıldığı bu tedaviler son yılların en popüler tedavileri arasında yer almaktadır. Bunun dışında 1. Derece selülit görünümünü engellemek için atabileceğiniz adımlar da var. Bunları evde kendiniz de yapabileceğinizi eklemeliyim. O halde önce selülitten nasıl kurtulacağımıza bakalım.1. Derece: Ayakta veya otururken göze batmayan görünüm. Sadece cilde basınç uygulandığında ortaya çıkan turuncu bir görünüm oluşturur. 2. derece: Sırtüstü pozisyonda çöküntü görülmez, ayakta dururken kısmen görülür. 3. derece: Pütürlü kabuk görünümü.

Ayakta dururken veya uzanırken fark edilir. Bu değerlendirme selülit bakımının tasarlanmasında önemlidir. 2. ve 3. derece selülit denilen selüliti oluşturmak için plastik cerrahların kullandığı birkaç tıbbi yöntem vardır. Lazer liposuction gibi yöntemler, kan dolaşımını artırmak ve cilt altında birikmiş yağ dokusunu azaltmak için masaj mantığıyla çalışır. Böyle bir işlemin gerekli olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana danışmanız gerektiğini hatırlatayım 🙂 Ayrıca 2. derece olan bazı kişilerde medikal tedavi mevcuttur.

Bu tedaviler şunları içerir: selülit kremi, yüksek frekans uygulamaları, ultrason, karboksi tedavisi, vakum tedavisi, elektroterapi, sıkıştırma tedavisi, mezoterapi Klasik masaj yöntemlerinin avantaj olarak kullanıldığı bu tedaviler son yılların en popüler tedavileri arasında yer almaktadır. Bunun dışında 1. Derece selülit görünümünü engellemek için atabileceğiniz adımlar da var. Bunları evde kendiniz de yapabileceğinizi eklemeliyim. O halde önce selülitten nasıl kurtulacağımıza bakalım. Her iki durumda da, her banyo yaptığınızda vücudunuza kese uygulamalısınız. Kese kullanmak, kan dolaşımı harekete geçtiği için vücudunuzdaki çatlakların önlenmesine ve selülitlerin azalmasına yardımcı olabilir.