Kategoriler
Kendini motive et!

Evde Kaliteli Zaman Geçirmek İçin Tüyolar

Son dönemde hepimiz fazlasıyla zorunluluktan evde vakit geçirmeye başladık. Evde kaldığımız birkaç gün her şey çok yolunda idi ve dinlenmek için kendimize bir fırsat yarattık. Ancak zaman ilerledikçe herkes sıkılmaya başladı ve çok fazla şikâyet ettiğimiz günlük hayatın temposunu arar olduk. Bunun sebebi ise evde ne yapmamız gerektiğini, zamanı nasıl değerlendirmemiz gerektiğini bilmemekten ve kişinin kendini tanımamasından hobi alanlarının kısıtlı olmasından veya günlük işler üzerine çok fazla kafa yorduğumuzdan kendimizi unuttuğumuzu hatırladık.

Özüne dönmeyi, kendini dinlemeyi, kişisel gelişimi ve fiziksel egzersizleri hayatına almayan insan boş zaman kaygısına düştü ve anksiyete yaşamaya başladı. Bu durum sadece bu dönem için değil hafta sonları da dahil evde kaldığımız zamanı daha değerli kılmak ve kaliteli geçirmek için bir uyanış oldu. Sizde bu cümleleri okurken kendinizi gördüyseniz kaliteli zaman geçirmek için sizlere birkaç önerimiz olacak. İyi okumalar.

İnternetin İmkanlarından Faydalanın

Bu dönemde teknoloji en büyük desteğimiz oldu. Her alanda rahatlıkla kullanabiliyor olmamız iş hayatımıza dahi yansıdı. Evde sürekli aynı manzara ile karşılaşmaktan sıkıldıysanız kahvenizi alın ve bilgisayarınızın başına geçin. Seyahat etmek istediğiniz bir ülke oldu mu? Veya merak ettiğiniz şehirlerin sokaklarında turlamak hoşunuza giderse Google üzerinden rahatlıkla bunu yapabilirsiniz. Aileniz ile bu uygulamayı çeşitli oyunlara da döndürebilir veya genel kültürünü arttırabilir. Uygun zaman geldiğinde gideceğiniz ülkeyi adım adım gezmek muhteşem bir fırsat olacaktır. Kağıdınızı alın ve sokak isimlerini kaydedin. Hatta anlık fotoğraflar çekerek gittiğiniz dönemden fotoğraflarınızı kolaj yaparak sosyal medya üzerinden umduğunuzdan çok daha fazla ilgi alabilirsiniz.

Egzersiz Yapmak

Spor yaparak kendinizi çok daha zinde hissedebilirsiniz. Hem fiziksel hem de mental olarak gününüze enerji ve neşe katarak keyifli zaman geçirmek her saat mümkündür. Çok fazla hareketsiz kalındığında kilo alacağınız da aşikâr bir durumdur ki bu durumu engellemek için esneme hareketleri yapabilir, yoga yapabilirsiniz. Evinizde ekipmanınız yoksa bile bazı araçları dambıl gibi kullanabilir veya fitness yapabilirsiniz.

Bilinmeyene Yolculuk Yapmaya Hazırlanın

Evde güzel ve öğretici zaman geçirmek isterseniz bunun en etkili yolu belgesel izlemektir. İnsanoğlu her zaman çok meraklıdır ve bilmediğini öğrenmek hoşuna gidecek ve zamansal tatmin sağlayacaktır. Tarih, siyasi, coğrafi ve doğa gibi sayısız konuda belgesele yine internet üzerinden çok rahat erişebilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidecek ve kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Bunun yanında herkesin kütüphanesinde okunmayı beklenen yarım kitaplar olabilir. Bu durum içinde harika bir fırsattır. Kitapların dünyasına adım atarak yine bilgi dolu zaman geçirebilirsiniz.

Ne Yesem?

Hafta içi rutin hayattan çok fazla yeni şeyler keşfetmeye vakit bulamasak da bu gibi dönemlerde veya hafta sonları yeni şeyleri denemek için harika bir zamanlamadır. Keyifli vakit geçirerek yeni tatlar deneyerek ve yeni tariflerdeki başarınızı merak ederken umduğunuzdan çok daha fazla eğlenecek ve evde geçirdiğiniz zamandan çok daha memnun olacaksınız.

Evde geçirdiğimiz her an çok önemlidir ve dolu zihnimizi boşaltmak, iç dünyamızı hissetmek ve bolca aynaya bakarak kendimizi sevmek gerekir. Evde daha iyi zaman geçirmeniz umuduyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir