Kategoriler
Kendini motive et!

Neden Grup Derslerini Denemelisin?

Spor salonuna üye olmak istediğiniz zaman karşınızda bir sürü seçenek bulacaksınız. Dilerseniz makinelerde çalışabilir ve serbest ağırlıklarla çalışabilirsiniz. İsterseniz video izlerken koşabilir veya yoga, pilates ve kickboks gibi çok fazla grup derslerini seçebilirsin. Elbette hepsini yapma şansına sahip olacaksın ve deneyerek kendine en iyi geleni seçebilirsin.

Salon hakkında fikir edinmen için beş dakika turlaman yeterli olacaktır. Göreceğin gibi bazı kişiler tek başına çalışmayı tercih ederken bazıları kişisel eğitmenle çalışmayı veya grup derslerini tercih edenlerin olduğunu göreceksin. Hepsinin kendi içerisinde ayrı ayrı etkileri ve yaşanılacak duyguları vardır. Bugün sizler için grup derslerini inceleyeceğiz.

Neyi Sevdiğini Keşfedebilirsin

Grup dersleri sayesinde birçok aktivite ile karşılaşabilirsin. Hepsini beğeneceğin ve eğleneceğin anlamına gelmese de mutlaka içlerinden hoşlandığın bir grup çıkacaktır. Neyden hoşlandığını veya hoşlanmadığını anlamanın en yolu bu derslerden geçmektedir. Belki kickboks ilgini çeker gibi düşünüp dersten hiç keyif almayacaksın veya yoga sana hiç çekici gelmezken hoşlandığını fark edeceksin. Bunların hepsini yaşayarak deneyimlemen gerekmektedir.

Çok Eğlencelidir

Arkadaşlarıyla oyun oynamayı seven hemen hemen herkes grup derslerinde de çok keyif almaktadır. Grup derslerinde antrenörün gösterdiği hareketleri yaparken gülecek, eğlenecek, zorlanacak ve bu anları başkasıyla paylaştığın için mutlu olacaksın. İnsanın doğasında sosyalleşme vardır ve başka insanlarla anı paylaşmak tekrar derse girmenizi sağlayacak ve dolayısıyla motivasyonunuzu arttıracaktır. Grup derslerinde temel amaç dengeyi, kondisyonu ve esnekliği sağlamak olsa da diğer etkileri ile beraber tercih sebebiniz olabilir. Örneğin zumba dersini tercih ederek kalori yapmayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca sürekli aynı kişiler ile bir ortamda bulunarak arkadaşlık kurmamanız içinde hiçbir engel yoktur.

Tek Yapman Gereken Saatinde Orda Olmak

Spor salonuna gittiğinizde eğer programınız yok ise ne yapmanız üzerine uzun uzun düşünür ve birkaç denemeden sonra motivasyonunuzu kaybederek günü erken tamamlayabilirsiniz. Ancak grup derslerinde uzman eşliğinde hareketleri nasıl yapman gerektiğini öğreniyor ve sıralı şekilde hareket ediyorsun. Böylece antrenmanlarında da uygulayabileceğin etkili hareketleri doğru bir şekilde öğrenmişte olacaksın ayrıca hiçbir plana da ihtiyacın yok bu eğlenceli ve öğretici ders için sadece belirlenen saatte orda olman yeterli olacak.

Yüksek Motivasyon

Bazen seni kimsenin görmediğini düşündüğün için veya sadece istemediğin kendini yeterine yormuyor ve antrenmanına gereken önemi vermiyor olabilirsin. Bu durum hemen hemen herkesin başına gelmektedir. Ancak grup derslerinde yönetim eğitmene ait olacağından onun söylediklerine ve onun şiddetine uymak zorunda kalacaksın ve o gün tek başına yapacağın antrenmandan çok daha fazla verim almış sonuçla salondan ayrılacaksın. Ayrıca tek bir eğitmenin değil diğer eğitmenlerin derslerine de girerek antrenmanın ölçüsünü değiştirebileceğini hatırlatmak isteriz.

Grup derslerinin en zor kısmı tanımadığın kişiler ile bir ortama girmek olacaktır. Ancak unutma ki orada herkes bu durumda ve eğer sen ilk defa giriyorsan birçok kişide ilk defa giriyordur ve muhtemel düşük seviye bir program yapılacaktır. Bu sebepten korkma, kaçma veya çekinme. Grup arkadaşlarını destekle ve seni desteklemelerine izin ver. Çok eğlenceli ve bol antrenmanlı bir şekilde o sınıftan çıkacağından kuşku etme. Bol sporlu günler dileriz. Grup antrenmanında iyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir