Kategoriler
Kendini motive et!

Hindistan Cevizi Yağının Mucizeleri ile Tanışın

O bir yağdan çok fazlası ve üzerinde uzun uzun konuşulmayı hak ediyor. Yemeklerden, saç bakımından, cilt bakımına kadar birçok şeye fayda sağlayan son dönemlerin popüler yağı tropik bölgelerden ülkemize kadar geldi. Hindistan cevizinin ak kısmının önce kurutulup sonra soğuk sıkım yöntemi ile yapılan kısmı özellikle kadınların ilgisini çekiyor.

Uzman görüşlerine göre doymuş yağlardan uzun yıllar kaçındık ancak yeni yapılan araştırmalar ile aslında bu yağlardan çok uzak durmanın doğru olmadığı kanısına vardık. Üstelik Hindistan cevizi yağının o burna gelen mükemmel kokusu ile son dönemlerde hemen hemen her evde yerini almaya başladı. Henüz denemediyseniz denemek için veya kullanıyorsanız daha fazla nerelerde kullana bileceğinizi öğrenmek için detaylar yazımızda.

Kilo Vermek isteyenler

Bu yağ diğer yağlara göre karaciğer tarafından daha çabuk emilip işleniyor ve bu sebepten kana daha hızlı karışıyor. Eğer ağır karbonhidratlı yemekler tüketmeden bu yağı yemeklerinize dahil ederseniz bu öğün size enerji olarak daha hızlı bir şekilde dönecektir. Unutulmamalıdır ki enerji veren yağlar vücut tarafından kullanıldığında kilo kaybına sebep olmaktadır. Zayıflamak istiyorsanız Hindistan cevizi yağını yemeklerinizde kullanmanızı tavsiye ederiz. Hindistan cevizi yağını yemeklerinizde kullanmak için kızartmalar hariç damak zevkinize göre her zaman kullanabilirsiniz. Son dönemlerde soslu makarnalarda, tavuk yemeklerinde ve salatalarda bolca tüketilmektedir. Öyle ki birçok restoran menülerinde bile yerini aldı.

Doğal Antibiyotik Özelliği

Eğer idrar yollarınızda bir enfeksiyon varsa veya diş eti hastalıklarından şikayetçi iseniz vücutta oluşan çeşitli mantar ve bakteriler karşısında doğal savaşçınız bu yağ olabilir. Kalp damar sağlığını korurken aynı zamanda iyi kolesterolün de yükselmesine ve parazitlere karşı vücudu güçlendirme konusunda da etkilidir. Aynı zamanda antioksidan özelliği ile diyet listenizde de mutlaka yer alması gerekir. Grip veya bronşit olduğunuz dönemlerde yine tüketerek hem arındırıcı hem de iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz.

Güzelleşmek Herkesin Hakkı

Kullandığınız güzellik ürünlerinin içerisindekiler kısmına göz gezdirecek olursanız birçoğunda Hindistan cevizi yağının olduğunu fark edeceksiniz. Cildinizi enfeksiyonlara karşı korumak istiyorsanız evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Göz altı şişliklerinden kırışıklığa kadar ciltte birçok istenmeyen etkiye iyi geldiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Aynı zamanda cildi yumuşatır ve nemlendirir. Dudak balmı kullanmaktan hoşlanıyorsanız dudaklarınızdan göz çevrenize kısacası tüm yüzünüze saf veya dilediğiniz bir karışım ile uygulayabilirsiniz. Eğer Hindistan cevizi bakımı yapacaksanız mutlaka saçlarınızı da elden geçirin. İster saf halde ister yumurtanın sarısı ile ister beğendiğiniz doğal bir ürün ile saçlarınıza nemli veya kuruyken sürebilirsiniz. Böylece saçlarınızın nemi artacaktır. Saçlarınız için dilerseniz uç kısımlarına kuruyken de sürerek krem şeklinde daha parlak ve yumuşak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Başka Nerelerde Kullanılır?

Uzmanlar her zaman söylemektedir. Tıpta erken teşhis çok önemlidir ve aynı durum bacaklarınızda oluşan varisler içinde geçerlidir. Varislerinize bu yağı sürerek ilerlemesini durdurabilir ve zamanla iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Yüze bakım yaparken eğer makyajınız varsa katkı maddesi olan temizleyiciler yerine makyajınızı çıkarabilirsiniz. Üstelik göz çevrenizde de kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Eğer parmağınızı kestiyseniz ve çabuk iyileşmesini istiyorsanız yine bu yağı pamuk yardımı ile bölgede tutarak hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Ve son olarak o muhteşem kokusu. Doğal parfüm olarak kullanmak en iyi tercih olacaktır. Teninize pamuk yardımı ile az miktarda sürerek ferah bir koku yaratabilir ve pamukta fazla kalan yağı el ve tırnaklarınıza sürerek nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir