Kategoriler
Kendini motive et!

İyi Geceler Yogası ile Uykuya Hazırlan!

İyi Geceler Yogası ile Uykuya Hazırlan; Yatmadan önce gevşemek ve rahatlamak için mücadele ettiğinizi fark ederseniz, gece rutininize biraz yoga eklemek, iyi bir gece uykusu çekmek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Yoga fiziksel olarak uykuya hazırlanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zihninizi sakinleştirir, stresi ve kaygıyı azaltır.

İşte dinlendirici bir geceye hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı yoga pozları ve ipuçları. Günlük hayatın stresi çoğu zaman rahatlamamızı engeller. Yapılacaklar listeleri kısaltılamayacak kadar uzundur ve çok fazla medyadan, çok az egzersizden vs. kaynaklanan sürekli gürültü geceleri dinlenmeyi genellikle zorlaştırır. 100 turluk düşünce döngüsünden geçtiniz ve zihniniz kapanmak istiyor ama yapamıyorsunuz.

İyi Geceler Yogası ile Uykuya Hazırlan!

Uyku Yogası Nasıl Yapılır

Yatmadan önce yoga yapmak için önce bir rehbere ihtiyacınız var. Dolayısıyla bu uygulama, Rehberin sözleri ve talimatları ile gerçekleştirilir. Bazı yoga merkezleri yoga hizmetleri sunar. Bununla birlikte, YouTube’da bulunan videoları ve meditasyon uygulamalarını kullanarak evde yoga da yapabilirsiniz. Evde tek ihtiyacınız olan, uzanmak için bir yoga matı ve bir yastık veya minder. Evde yoga matınız yoksa battaniye kullanabilirsiniz:

  • En derin arzularınıza geri dönün. Asla vazgeçemeyeceğiniz yaşam hedeflerine odaklanın veya sağlıkla ilgili şeylere odaklanın. Ardından bu hedefi gözünüzde canlandırın ve o hedefe ulaştığınızda hissedeceğiniz sevinci düşünün.
  • Bir niyet edin ve bu anda neden yoga yaptığınızı düşünün. Yoga uygulamak için motivasyonunuz ne olursa olsun, onu bir öncelik haline getirin.
  • Dahili kaynakları bulun. Böylece bu egzersizi yaparken kendinizi güvende ve rahat hissedebilirsiniz.
  • Bu süre zarfında vücudunuzu tarayın ve vücut bölümlerine dikkat edin. Rahatlamak ve gerilimi azaltmak için vücudunuzun her yerini hareket ettirin.
  • Kendinizle ilgili olumsuz düşünceleriniz varsa, gerilimi dengelemek için olumlu yönleri de düşünün.

Hayatınızda Yoga Neden Olmalı

Kronik stres, vücudumuzun kortizol ve adrenalin gibi stres hormonları salmasına neden olur. Bu hormonlara sürekli maruz kalmak kalp problemlerine, kronik ağrıya, uyku bozukluklarına ve diğer kronik hastalıklara yol açabilir.

Yoga, stresi kontrol ederek ideal bir fiziksel sağlık düzeyinin korunmasına yardımcı olur. Yoga fiziksel sağlık üzerindeki olumlu etkileri üzerine yapılan çalışmalardan biri, yoga diyabetli kişiler üzerindeki etkisini araştırmıştır. Bu çalışma, düzenli yoga uygulamasının kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir.

İyi Geceler Yogası ile Uykuya Hazırlan!

Yoga Hayatınızı Değiştirir

Bedeni ve zihni temizlemeye yönelik bu eski uygulama aynı zamanda hormon düzeylerinin düzenlenmesine de yardımcı olur. Bilimsel çalışmalar, yoga düzensiz adet gören kadınlar için faydalı olduğunu bulmuştur.N

efesinize dikkat edin. Havanın vücudunuza girip çıkarken nasıl hissettiğini anlayın. Hava burnunuza girerken ve mideniz genişlerken vücudunuzu dinleyin. Vücudunuzun her bir bölümünü hareket ettirmek, daha fazla rahatlamanıza ve daha düzenli ve yavaş nefes almanıza yardımcı olacaktır. Duygularınızı kabul edin. Belki de zor bir gün geçirdin. Lütfen bunu da kabul edin. Zor şeyleri ertelemeyin..

Nasıl Mutlu, Huzurlu, Sağlıklı Olabilirim, Nasıl İyi Hissedebilirim?

Mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmak için alışkanlıklar yaratmaya ve onları kırmaya çalışıyoruz. İnsanın, insan psikolojisinin, insan davranışlarının ardındaki gerçekleri anlayabildiğimiz güzel zamanlarda yaşıyoruz. Batı tıbbının geliştirdiği güçlü görüntüleme cihazları sayesinde insan fizyolojisi hakkında daha derin bir anlayış kazandık.

Sinirlendiğimizde, sevindiğimizde, endişelendiğimizde ya da eğlendiğimizde vücudumuza, sinir sistemimize ve hormonal yapılarımıza ne olduğu konusunda çok değerli araştırmalar yapılmıştır ve günümüzde de yapılmaya devam etmektedir.  Spor yaomak her zaman insanın mutlu olmasını sağlayan en güzel aktivite olarak bilinmekte ve yapılmaktadır. Sağlıklı yaşam ve mutlu olmak aynı anda münkündür.