Kategoriler
Kendini motive et!

Karavan İle Kamp Yerleri

Ülkemizin ve aynı zamanda dünyanın gözbebeği olan İstanbul, sadece kent içindeki eşsiz güzellikleri ile dikkat çekmiyor. Merkeze çok uzak olmayan kırsal bölgeler de söz konusudur. Kamp yapmak için karavan ile yola çıkanlar, bu anlamda birçok farklı alternatife sahipler. Karavan ile kamp yerleri denildiği vakit akla gelen lokasyonları sizler için inceledik.

Yedigöller Keşfetmenizi Bekliyor

Karavanla kamp kültürünün yaygınlaşması ile beraber birçok rota ve opsiyon da gündeme gelmeye başladı. Zaman konusunda sınırları olmayan macera düşkünleri, seçimlerini her daim Yedigöller’den yana yapabilirler. Burası, özellikle İstanbul’da ikamet eden kişiler için çok uzak değildir. Bolu il sınırları içerisinde yer alır. Milli park özelliğine sahip olmasından dolayı korunmaktadır. Genellikle kış öncesinde tam anlamı ile kartpostallık manzaralarıyla birçok kişinin ilk durağı olmayı başarmıştır.  Akkaya, Gölcük ve Abant gibi yerler, bölgenin en çok ziyaret edilen alanlarının içinde bulunmaktadır.

Kapadokya Her Zaman İlgi Odağı

Ülkemizin en nadide yerlerinden birisi olarak dikkat çeken Kapadokya, özellikle 4 mevsim ziyaret edilmesinden dolayı çok popüler. Yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisi. Kendisine has özellikleri ile bilinen doğal peribacaları, bölgenin tanınmasının önünü açmış durumda. Balonla seyahat başta olmak üzere birçok farklı opsiyon söz konusudur. Farklı kamp alanları sayesinde değişik birçok beklentinin karşılanması, buraya gidecek olan kişiler için avantajdır. Ücretler ise farklılık göstermektedir.

Borçka’yı Seçebilirsiniz

Ülkemizin her bölgesi ayrı bir doğal güzelliğe sahip olması ile biliniyor. Orman alanın bakımından ilk sırada olan Karadeniz, son yıllarda gerek yerli gerekse yabancı kampçıların gözdesi haline gelmiş durumda. Engebeli, sarp kaya ve dağların tamamen yeşil bir orman örtüsü ile kaplandığı Artvin Borçka bunlardan birisidir. Kamp için ideal bir yerdir. Özellikle profesyonel anlamda sunulmuş olan hizmetler beklentileri kesinlikle sonuna kadar karşılamaktadır. Restoran, tuvalet, duş söz konusudur. Karavan ile kamp yerleri arasında oldukça popülerdir.

Karavan İle Kamp Yerleri

Gökçeada Ziyaretçilerini Bekliyor

Gökçeada, ülkemizin en güzel tatil bölgelerinden birisi olması ile dikkat çekiyor. Sadece klasik bir kamp olanağını sunmuyor. Aynı zamanda farklı birçok aktivite ve spor da rahatlıkla yapılabilir. Bunların içinde windsurf, kitesurf ve su altı dalışı ilk sıralarda gelmektedir. Kamp alanı konusunda sunulmuş olan çok sayıda opsiyon vardır. Bunlardan birisi ise Kefalos adı ile karşımıza çıkar. Eski mimari yapılar, özellikle tarihe meraklı olan kişilerin ilgisini kesinlikle çekiyor. Sörf yapmak için harika opsiyonlar söz konusudur. Konaklama ücretlerinin çok yüksek olmadığını da hemen eklemek gerekmektedir.

Salda Gölü Cennetten Bir Yer

Karavan ile kamp yerleri denildiği zaman birçok kişinin aklına her zaman Salda Gölü geliyor. Son yıllarda hem ulusal hem de global anlamda gündemde olan bu doğa harikası, sahip olduğu yüzeyin Mars ile benzerlik taşımasından dolayı da bilinmektedir. Maldivler’den farksız şekilde bembeyaz kumları, turkuaz rengi suyu ve bunun gibi daha birçok özellikleri sayesinde beklentileri sonuna kadar karşılamaktadır. Hem yaz hem de kış aylarında ilgi odağı olsa da, özellikle yaz aylarında daha çok ziyaret edildiğini hemen ifade etmek lazım.

Birden çok plajı söz konusudur. Karavan ile buraya gidebilir ve gölün keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Salda’nın en dikkat çekici özelliklerinden birisi tertemiz olmasıdır. Bu hem kumsal hem de gölün kendisi için geçerlidir. Kamp yapmak için ideal bir yerdir. Akşamları son derece serin olduğunu hemen hatırlatmak lazım. Bunun yanı sıra göl çevresinde su yılanlarının da bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

Salda civarında farklı birçok tesis söz konusudur. Dilediğiniz gibi ilgili yerleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzmek isteyen kişilerin, sadece belli bölgelerden göle girmeleri gerekmektedir. Çünkü gölün büyük bir kısmı, zemininden dolayı bataklık özelliğine sahiptir ve bu durum bir risk oluşturmaktadır. İşte bu yüzden bölgedeki 3 plaj arasından seçim yapmak, bunları tercih etmek önemlidir.