Kategoriler
Kendini motive et!

Kilo Verdiniz! Tebrikler ama Saçlarınız!….

Kilo Verdiniz! Tebrikler ama Saçlarınız!….Saç bir kadının hayatıdır denir, ancak saçın kalitesi yaşla birlikte değişir, bu da bir sorun kaynağı olabilir.

Belki de egzersizleriniz buna neden oluyordur. Duydunuz mu, kilo verirseniz saçlarınız güçsüzleşir!

Saç Yoğunluğu

Saç hacminin kaybolmasının iki nedeni vardır.

  • Her bir gözenekten çıkan saç sayısı azalır.
  • Uzun saçlar ince, kalitesiz olur ve düşer.

Bununla nasıl başa çıkılacağı, hangisinin neden olduğuna bağlıdır (veya her ikisi).

İlki için kafa derisi yaklaşımını seçin. İkinci durumda, kafa derisi yaklaşımına ek olarak, saç bakım maddesi kullanabilirsiniz.

Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız
Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız

Saç Uzatma

Saç restoratörleri kullanırsanız, kalın ve sağlıklı saçlar çıkarır.

Saç uzatma için ürünler de vardır minoksidil ilacını içeren saç şekillendirici ürünlerdir. Minoxidil aslında hipertansiyon tedavisine yönelik bir ilaçtır ve kan damarlarını genişletici etkiye sahiptir. Birinci sınıf bir ilaç olduğu için bir klinikte reçete edebilir veya eczaneden satın alabilirsiniz.

Saç restoratörü 30’lu yaşlardan itibaren kullanılabilir.

Birçok kadın kuaför, yaşlansa bile uzun saçlarını güzel tutar. Çünkü sırrı bilirler.

Sorun ve birçok kişi otuzlu yaşlarından beri saç derisi serumu ve saç onarıcı kullandığını söyler. Gri saçların incelmesinden veya artmasından sonra bununla uğraşmamak, önleme amaçlı kullanmak daha iyidir. Evet, bu yüzden etkilidir.

Sonuçta, güzelliğin bir nedeni var.

Sprey tipi bir saç düzelticinin kullanımı kolaydır. Saç derinize mümkün olduğunca yakın bir yere püskürtün ve yaklaşık 10 kez ovun.

Sadece sürmek değil, masaj yapmak da önemlidir. Kan dolaşımını iyileştirmek için saç çizgisine ve kalın lenflerin geçtiği kulağın arkasına masaj yapmak iyi bir fikirdir. Saç derisi masaj fırçası ile birleştirildiğinde daha da iyidir.

Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız
Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız

Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız; Kilo Verirsen Saçını Kes

Saç uçlarının inceldiğini hissediyorsanız, incelmiş kısımları dolduruyormuş gibi hissederek kesebilirsiniz, saç uçları dolgun ve genç görünecektir. Bunun nedeni zayıflamış olmanız olabilir. Kilo verirken saçlar hızlı uzar ve güçsüzleşir. Sık sık egzersşz yapan kadınlara bakınız, saçlarını omuzlarından daha aşağıya uzatmazlar.

Kilo Verdiniz Tebrikler ama Saçlarınız; Kaküllerini İnceldiğinde Daha Derin Yap

Saçınız elastikiyetini kaybederse veya saçınızın incelmesinden endişe ediyorsanız, kaküllerinizi derin bir pozisyondan almak iyi bir fikirdir. Kaküller hacimli olduğunda, size hemen genç bir izlenim verir.

Kakülleri daha kafanın ortasından önce doğru kestirirseniz hacim bir miktar artacak ve genç bir izlenim alacaksınız.

Kan dolaşımını iyileştirirseniz, sağlıklı saçlar çıkacak.

Saç derisinden sağlıklı saçların çıkması için kan dolaşımının iyileştirilmesi önemlidir.

Yapılacak en hızlı şey kafa derisi masajıdır. Şampuanlama yaparken, kalın lenflerin aktığı kulağın arkasına masaj yapın. Ayrıca saç restoratörü uygularken zamanlamada masaj yapmanız önerilir. Elbette güzellik salonunda baş spası olması da güzel!

Spora başlamak için geç değil, saçlarınızı da bedeniniz gibi sağlıklı yapabilirsiniz; haydi sportive.com.tr ‘den birkaç kıyafet alıp başlayın!