Kategoriler
Kendini motive et!

Kısıtlama Döneminde Fitness’tan Kopmamak İçin Tüyolar

Kısıtlama döneminde evde çok fazla vakit geçiriyor oluşunuz sizi spordan alı koymak için bir sebep değil olsa olsa bahanedir. Düzeninizi kaçırmadan, motivasyonunuzu söndürmeden sporu gündem dışında bırakmak spor severlere uygun bir davranış değildir ve sizde bahanelere sığınmadan spor keyfinizi bölmeden devam edebilirsiniz. Bu dönemler kişilerin iradelerini test edebilmesi için muazzam zamanlardır ve spora ara vermek ilerlediğiniz yolda sizi sekteye uğratırken geri adım atmanıza da neden olabilir. Motivasyonunuzu korumak, spor hedefinizi gerçekleştirmek ve sağlıklı kalmaya devam edebilmek için tüyolarımızı sizlerle paylaşmaktan sevinç duyarız.

Evinizde Geçen Süre İçin Program Hazırlayabilirsiniz

Evinizde ve konfor alanınız içerisinde spor yapmak size göre değilse bile bu süreci en sağlıklı şekilde atlatmak için iradenizi kuvvetli tutmanız gerekmektedir. Kilo verme çabasında iseniz yahut vücudunuza şekil vermek sürecini gerçekleştirmek istiyorsanız her zamanki rutininizin çok fazla dışına çıkmamaya özen gösterebileceğiniz gibi günlük beslenme rutininize de sadık olmanız gerekmektedir.

Hareketlerinizi ve Kalori Oranınızı Takip Edebilirsiniz

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile hareketleri takip etmeniz oldukça kolaylaştı ve evinizde gün içerisinde yaptığınız hareket oranını takip ederek ne kadar spor yapmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Giyilebilir fitness cihazları yahut akıllı telefonlarınız sayesinde kendinizi izleyerek motivasyonunuzu kesmeden ilerlemeniz mümkündür. Evde olduğunuz süre boyunca daha fazla yemeğe meyledebilirsiniz. Bu durumu takip edebilmek için iradenizi devreye sokabilir yahut kalori takibi yaparak nerede durmanız gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu durumu kolaylaştırmak için yine internet ortamından veya telefon aplikasyonlarından kalori miktarını takip ederek beslenme rutininizin dışına çıkmadan bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Kolay Egzersizler Tercih Edebilirsiniz

Fitness sporuna gönül vermiş kişiler için evde egzersiz yapmanın en kolay ve hızlı yollarından biri esneme bantlarını kullanmaktır. Esneme bantlarına uygun fiyatlı ve farklı çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu bant ile kalça egzersizleri, omuz egzersizleri ve sırt kaslarınızı çalıştıran hareketler yapabilirsiniz. Ayrıca ip atlamak oldukça iyi bir fikirdir. Dilerseniz ısınma hareketi olarak yapabilir dilerseniz egzersiz yerine koyabilirsiniz. Tüm vücut kaslarını çalıştıran ip atlama hareketi ile hem spordan uzak kalmayacak hem de kısa sürede kalori yakmanız için tercih edebilirsiniz.

Müzikten Yararlanabilirsiniz

Evinizde kendinizi miskin hissediyor ve spor yapmak için gerekli olan enerjiyi kendinizde bulamıyor iseniz öncelikle bu durumu çözümlemeniz en önemli adım olacaktır. Sabah yine benzer bir saat uyandıktan sonra yatağınızda mini egzersizler yaparak kan akışınızı hızlandırabilirsiniz. Beslenme programınızın ön gördüğü bir kahvaltının ardından sizi mutlu edecek birkaç etkinliğin ardından spor yapmaya hazırlanmak için müzik listenizden faydalanabilirsiniz. Kablosuz kulaklığınızı takarak veya sizi moda sokacak ses sisteminizi kullanarak sizi mutlu edecek ve enerji sağlayacak müzikler dinleyebilirsiniz. Spordan sonra kendinize masaj yaparak kaslarınızı dinlendirerek ve ruhunuzu mutlu ederek düzenli spor yapma alışkanlığını evinizde de kazabilirsiniz. Bu sayede spordan kopmanız için hiçbir bahaneniz kalmayacak ve nerede olduğunuzun bir önemi kalmayacaktır. Spor yapmayı siz istedikten sonra her zaman bir yolu olduğunu unutmayın. Sağlıkla Kalın…