Kategoriler
Kendini motive et!

Korkarak Kilo Vermek İster Misiniz?

En İyi Korku Filmleri; Korkunun kilo verdirdiğini hatta stres hormonlarını hızlı çalıştırdığı için yapay bir gerilim sayesinde normal yaşamdaki stresten etkilenmenize engel olduğunu biliyor muydunuz? İşte biz de en popüler uygulamada yayınlanan size kilo verdirecek filmleri sizin için sıraladık!

Korku belki de insanlığın en ilkel içgüdüsüdür ve en iyi korku filmleri listemiz bu duyguyu yeni mücevherler ve klasik korkularla birleştirmenize yardımcı olacaktır.

Hepimiz farklı nedenlerden dolayı korkuyu seviyoruz. Bazıları heyecanı sever, diğerleri bir katilin neden orada olduğunu gizler ve diğerleri sadece gençlerin nasıl kurban edildiğini izlemek ister.

Karanlık, fırtınalı bir gecede iyi korku filmleri izlemekten daha cezbedici bir şey yoktur. Hayaletler, vampirler ve zombiler arasında çılgın şeyler hatırlamak için her tür korku fantezisini bu listede bulacaksınız.

Korkma eylemi ile kilo verin, yağ yakın, zinde kalın, stresten arının! İşte korku filmleri serimiz başlıyor arkanıza yaslanın! En rahat eşofmanlarınızı giyin, yoksa sportive.com.tr adresinden satın alabilirsiniz. Hazırsanız…

10.The Perfection (2018)

Get Out filmindeki çalışmasından sonra çığlık Kraliçesi haline gelen Allison Williams, The Perfection filminde onun yerini alan yetenekli bir öğrenciyle arkadaş olan bir müzisyen karakterini canlandırıyor. Bir süre sonra akıl almaz, garip olaylar ortaya çıkmaya başlıyor, genç kızı sabote etmeye çalışanlar baş gösteriyor ve bu hikâye ne kadar korkunç olursa olsun, sonunu tahmin etmenin hiçbir yolu yoktur. Yönetmen koltuğunda Richard Shepart yer alır. Eylül 2018’de galası yapılmış olsa film 2019 yılında gösterime girmiştir.

Süresi: 90 dak / IMDb: 6.1 / 10

  1. Murder Party (2007)

Jeremy Saulnier, heyecan verici ve acımasız şiddet hikâyesini nasıl yapacağını bilen biri. Blue Ruin ve Green Room’un yönetmeni, Murder Party hikâyelerini sıra dışı mizahın hafif dokunuşlarıyla heyecan verici ve gergin hale getirmeyi başarıyor. İlk uzun metrajlı filmi için, bu sıra dışı mizah şiddet kadar aşırı. Garip bir adam rastgele bir Cadılar Bayramı partisine davetiye bulur ve bir grup eksantrik sanatçı için öldürülen bir kurban olacağını bilmeden partiye katılmaya karar verir. Bu, kaçınılmaz, aşırı ve kanlı film sonuca doğru nefes almadan sürükler.

Süresi: 120 dak / IMDb: 5.9 / 10

  1. The Ritual (2017)

Bir kâbus olan The Ritual, yakın zamanda öldürülen kardeşlerinin katilini bulmak için İskandinav’ın vahşi doğasına giren bir grup arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Çocuklar, Luke (Rafe Spall), Phil (Arsher Ali), Hutch (Robert James-Collier) ve Dom (Sam Troughton), planlanandan farklı bir yol almak zorunda kalıyorlar, onları kültlere ve kurban edilmeye doğru götüren bir hata ve avını kazıklamayı tercih eden eski bir varlık. Manzara muhteşem, oyuncuların kimyası yerinde ve film, bu adamların doğaüstü bir varlık sayesinde korkuları ve başarısızlıklarıyla nasıl yüzleştiklerini anlatıyor. Film, en iyi korku filmleri kategorisine girmiş zaman kaybı yaşatmayacak bir başyapıttır.

Süresi: 94 dak / IMDb: 6.3 / 10

  1. Creep (2014)

Paranormal aktivitenin ardından alternatif için çekilmiş en iyi filmlerden biri olan Creep, 24 saat boyunca bir kamera ile takip edilmesini isteyen bir adamdan (Mark Duplass) garip bir Craigslist reklamına cevap veren bir kameramanın (yönetmen Patrick Brice) konusunu ele alan bu tüyler ürpertici mücevher, en iyi korku filmleri arasında. Filmde, güvensizliğin askıya alınmasının bir sorun haline geldiği birkaç nokta var, ama eğer geçmişe bakabilirseniz, Duplass’ın neler yaşadığını anlayacaksınız.

Süresi: 82 dak / IMDb: 6.3 / 10

  1. Veronica (2017)

Babasını kaybettikten sonra, genç Veronica (Sandra Escacena) ve iki sınıf arkadaşı, güneş tutulması sırasında diğer tarafa bir Ouija tahtası ile temas kurmaya çalışır. Yine de, Veronica’nın gittiği her yer karanlık bir varlık tarafından büyülü ve uğursuzdur. Veronica, her izleyicinin binlerce kez gördüğü klişe korku bitlerinde olağanüstü bir şekilde öne çıkıyor, örneğin Ouija’nın yanlış kullanımı, sadece ana karakterin gizlediği korkutucu varlıklar ve çarpık rüyalar. Gerçek bir hikâyeye dayanan film, yeni bir oyuncu olan Escacena’nın güçlü performansına dayanıyor, film terör ve ıstırabın musallat ifadeleriyle vurgulanıyor.

Süresi: 105 dak / IMDb: 6.2 / 10

  1. Under the Shadow (2016)

Bu İran korku filmi, ilgili dünya olaylarını daha karanlık ve şeytani bir gizem hikâyesiyle birleştirmeyi başarıyor. Under the Shadow, eski bir tıp öğrencisi ve kızı Dorsa ile birlikte Tahran’ın bombalanması sırasında evinde sıkışıp kalan bir anne olan Shideh’i anlatıyor. Yakında, bu çift, kendileri için en önemli olan şeyi alarak, bir insana sahip olabilecek kötü niyetli bir cin tarafından kovalanmaya başlanır. Annesinin ölmeden önce ona verdiği tıbbi bir ders kitabı Dorsa ve bebeği için işe yarayacak mı? Bu filmi izledikten sonra uykuya dalmak için savaşacaksınız.

Süresi: 84 dak / IMDb: 6.9 / 10

  1. Shutter (2004)

Bu Tayland yapımı korku filmi Shutter, Tung adında genç bir adamı ve kız arkadaşı Jane’i, bir partiden sonra yanlışlıkla ezilen genç bir kadını ve bir ruh tarafından takip edilen adamın hikayesini konu almaktadır. Korkunun ve heyecanın iç içe geçtiği bu filmde, kadının hayaleti ile başrol arasında şaşırtıcı, korkunç bir bağlantı ortaya çıkar. Doğaüstü olaylar daha derine inmeye başlar. Genç adam nereye giderse gitsin ruhun onu takip etmesinin tüyler ürpertici bir nedeni var!

Süresi: 97 dak / IMDb: 7.1 / 10

  1. It Comes At Night (2017)

Yönetmen Trey Edward Shults, 2015 yapımı Krisha filmindeki aile portresini, en umutsuz koşullar altında yaşayan başka bir aile hikâyesi ile canlandırdı. Bilinmeyen bir hastalık insanlığın çoğunu yok ettikten sonra, hem görülen hem de görünmeyen bir dizi tehdit, vahşi doğada evlerinde hapis kalan bir aile için geldi. Joel Edgerton ve Christopher Abbot’un mükemmel oyunculuk performansıyla anlatıldığı hikâye, ne pahasına olursa olsun ailelerini güvende tutmak isteyen iki adamın hayatını konu alıyor. It Comes At Night, en iyi korku filmleri arasında 3. Sırada.

Süresi: 86 dak / IMDb: 7.4 / 10

  1. The Evil Dead (1981)

The Evil Dead, 80’lerin Sam Raimi yaratımı, yönetmenin kariyerini başlattı ve o zamandan beri bir korku klasiği haline gelen filmidir. Hikâye, bir şekilde iblisler ve ruhlar lejyonunu serbest bırakan bir ses bandı bulmalarıyla, uzak bir ormanlık alanda izole bir kabinde tatil yapan bir grup üniversite öğrencisinin yaşadıklarını anlatıyor. Grubun çoğu, kanlı kaosa yol açan çeşitli yeteneklere sahip olmaktan dolayı mustariptir. Bu korku filmi hayatınızda göreceğiniz en kötü ve tüyler ürpertici şey olabilir.

Süresi: 85 dak / IMDb: 7.5 / 10

  1. Train To Busan (2016)

Zombi filmleri ölümüne yapıldı, hayata geri döndü ve birkaç kez daha tekrarlandı. Ancak bu, bu türün hala korkutucu hikâyeleri olmadığı anlamına gelmez. Busan’a giden tren, yürüyen ölümsüzlere orijinallik katmaz, ancak bu filmde yaşananlar ölülerin sadece ölü olmadığını ortaya koymak için yapılmış. Aşırı çalışan bir baba, terk edilmiş kızıyla birlikte yaşanan yangın sonrası hayata tutunmaya çalışır, ancak ölüler çoktan dirilmiştir. Hızlı hareket eden bir trenin sıkışık ortamında yaşananlar gerçekten tuhaftır ve hikâyeyi zombi istilasına uğramış bir Snowpiercer gibi hissettirir.

Süresi: 118 dak / IMDb: 8.5 / 10

Korku gecesine davetlisiniz! Listedeki her film ile telaşlanmaya hazır olun!