Kategoriler
Kendini motive et!

Korona Sonrası Tatilini Kampa Çevirenler İçin En İyi Yerler

Bu yıl kendimizi sorguladığımız, günlük hayatın rutininden çıkıp yaptıklarımızı, gerçekte yapmak istediklerimizi, benliğimizi ve yolumuzun nereye gittiğini düşünecek epey vaktimiz oldu. Bu durum insanların modern dünyaya yakınlaştıkça doğadan ve sade güzelliklerden uzaklaştığını ortaya koydu. Yaz ayının gelmesi ile ise tatil sezonu açıldı ve kişileri korona virüs korkusu ile kalabalıklardan uzaklaşırken öze ve gerçeğe dönüş merakı sardı. Yaz tatilinizi veya arkadaşlarınızla hafta sonu kaçamağı yapmak için lüks otelleri değil de kamp hayatını yaşamak istiyorsanız sizlere ülkemizden birçok güzel yeri önereceğiz.

Rotasını Güneye Çevirenlere

Mavi bir deniz ve Akdeniz’in yemyeşil doğasını yaşamak istiyorsanız sizlere hala bakir sayılabilecek Muğla Akyaka’yı önerebiliriz. Doğanın bozulmamış yapısı ve muhteşem denizi ile ister yönünüzü doğaya ister denize çevirebileceğiniz mükemmel bir yer. Güzel olan bölgede yalnız olmayacağınız ve birden fazla tesisin olmasıdır. Popüler bir tesise veya daha sakin bir alanda çadırınızı kurarak dilediğiniz tatil keyfini yaşayabilirsiniz. Tesislerde konaklamak ücretlidir. Elektrik, mutfak veya buzdolabı gibi gereçleri de tesislerden dilerseniz karşılayabilirsiniz. Yahut aileniz ile baş başa bir tatil geçirmek istiyorsanız Azmak Nehri’ne yakın alanlarda kamp yapabilirsiniz. Elbette burada her ihtiyacınızı kendinizin karşılaması gerekir ve daha hazırlıklı gitmenizde yarar vardır.

Muğla’nın Saklı Cenneti

Bu kamp alanı doğayı da içerirken ağırlıklı deniz tatili yapmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Muğla’ya bağlı Kabak koyu son 5 yıldır popüler alanlardan biri haline gelmiştir ve tesis bulunmaktadır. Kabak koyuna gidebilmek için Muğla merkezden yaklaşık 1,5 saat kadar yol kat etmeniz gerekmektedir. Tesisten faydalanmak isteyenlerin yine bir ücret ödemesi gerekirken kendinize müsait bir alan seçerek yine tesis dışı da konaklayabilirsiniz.

Antalya- Kaş

Doğa güzellikleri ve deniz ile iç içe kamp tatili için Antalya’ya bağlı Kaş’ı tercih edebilirsiniz. Uzun kumsalı ve daha sakin yapısı ise sessiz bir dinlenme rotası olabilir. Kamp yapmak için sahil kenarında veya ormanlık alanda tesisler bulunmaktadır. Yahut yine kendiniz ayrı bir alana çadır kurup konaklayabilirsiniz.

Gözde Kamp Alanı

Muğla deyince akla ilk sıralarda her zaman Ölüdeniz gelmektedir. Sahile yakın alanlarda çadır kurarak muhteşem doğayı yaşayabilirsiniz. Ayrıca tesis alanları da bulunmaktadır yine dilerseniz tesiste konaklayabilirsiniz. Tesisli olan alanlarda çadır da kiralayabilirsiniz. Ancak korona yüzünden bu tatili tercih iseniz kendi çadırınızı götürmenizi tavsiye ederiz. Muğla’nın son dönemlerde gözde alan kamp yeri ise kuşkusuz Dalyan’dır. Göl kenarında kamp yapabilecek, balık tutabilecek ve tam bir kamp hayatı yaşayabileceksiniz. Burada da tesisin bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

Marmaris

Efsaneye göre Marmaris’e bir kez uğrayan bir daha vazgeçemezmiş. Eğer Marmaris’e bir de en sade haliyle bakmak isterseniz kamp yapmak için tercih edebilirsiniz. Datça yolu üzerinde kamp yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Denizi ve muhteşem manzarası ile bu alanlardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. İnbükü en fazla tercih edilen yerlerden biridir. Kamp alanlarında tesisler de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir