Kategoriler
Kendini motive et!

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Futbol sadece futbol değildir ve futbol oynamak isteyen kişilerin yeteneğe ihtiyacı olduğu gibi aynı zamanda zekasını da kullanması gerekir. İyi bir futbolcu olmak istiyorsanız ilk olarak yeteneğiniz yerine zekanızı kullanmalı ve sizler için gerekli olarak ekipmanları doğru seçmelisiniz. Eğer oyun esnasında ayakkabınız ile ilgili bir sorun yaşarsanız bu durum konsantrasyonunuzu bozar ve çok yetenekli olsanız dahi dilediğiniz performansı gösteremezsiniz. Bu sebepten futbol oynamak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken doğru krampon seçimini yapmak olmalıdır.

Mevkiiniz Hangisidir?

Krampon seçerken öncelikle dikkate almanız gereken konu hangi pozisyonda oynadığınızdır. Eğer forvet oyuncusu iseniz hızınıza hız katacak ve çevikliğinizi arttıracak krampon özelliği aramalısınız. Birçok oyuncu bu özelliği göz ardı ettiği için kramponundan tam olarak faydalanamaz. Eğer böyle bir durum söz konusu olmasa idi dünyaca ünlü futbolcuların giydikleri kramponlar çok fazla merak edilmezdi. Bu sebepten saha içerisinde edineceğiniz misyonu bilerek doğru krampon seçiminde bulunarak her bir detayı irdelemelisiniz. Mevkiinize göre kramponun altındaki çivilerin yerleşimini, uzunluğunu ve sayısını da hesaba katarak seçimde bulunmanız doğru olacaktır.

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Zeminin Önemi

Bir krampon alıp her zeminde kullanmayı düşünmek doğru olmaz. Bir kramponu çim zeminde, kaygan zeminde veya sert zeminde kullanamazsınız. Amatör olarak oynayacaksanız esnek ve hafif kramponlar tercih edilmeliyken profesyonel sahalarda ise dişleri daha sağlam olan ve zemine tutuşunuzu arttıracak modeller tercih edilmelidir. Suni çimde silikon dişli modeller kullanılmalıyken çim sahada sert ve kısa dişli modeller en doğru kullanımı futbolcuya verecektir.

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krampon satın alırken öncelikle bilinen ve dünyaca ünlü futbolcularında tercih ettiği markalara yönelmeniz tavsiye edilir. www.sportive.com.tr adresinden krampon seçeneklerini irdelerken bu modelleri de bulabileceğiniz gibi size uygun olan krampon bilgilerini de inceleyebilirsiniz. Örneğin Nike gibi markaların krampon modellerinde Fg gibi kısaltmalar olduğunu görebilirsiniz. Bu kısaltma aslında gerçek çim kramponu olduğunun göstergesidir ve bu krampon sadece gerçek çimde oynayacak oyuncular tarafından tercih edilmelidir. Ag olarak göreceğiniz kısaltma ise suni çim için uygunluğunu gösterir. Burada her iki kısaltmada profesyonellik tahminini bizlere vermez. Bu kısaltmalar sadece zemin seçiminde kullanıcılılara bilgi vermektedir.

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Nike Teknolojisi

Krampon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Futbol oynarken oyuncuların en fazla önemsediği durum kuşkusuz ki zemindir. Doğru bir zeminde oynanmayan karşılaşma oyunculara ciddi zorluk çıkarır ve istenilen oyunun gerçekleşmemesini sağlayabilir. Zemin ile ilgili günümüzde de halen çok büyük tartışmalar yaşanabilmektedir. Deplasmanda yapılacak bir karşılaşmada bazen zeminin daha ıslak kalmasını sağlayarak rakibi geçmeye çalışmak gibi birçok yöntem bulunabilmektedir. Nike ise gelişen teknolojisi ise bu soruna da çözüm üretti. Anti-Clog Traction teknolojisini uzun yıllardır kullanan Nike bu sebepten krampon almak isteyen kişilerin her zaman ilk tercihini oluşturuyor. Bu teknoloji kötü zemin şartlarını minimuma indirgerken aynı zamanda kramponun tabanındaki çamurlaşmayı da engelliyor. Eğer oynadığınız çim koşulları değişkenlik gösteriyor ise krampon seçimi yaparken olmazsa olmaz özelliğinizi bu modellerden yana kullanabilirsiniz.