Kategoriler
Kendini motive et!

Okul Zamanı! Okul Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Okulların açılma dönemi yaklaştı ve öğrencilerin ilk ihtiyaç duyduğu şey okul çantasıdır. Çantanın işlevsel olması önemliyken aynı zamanda bir öğrenim yılı boyunca çocuğunuza eşlik edeceğinden dayanıklılığı da önemsenmelidir. Ayrıca birçok yer ile temas edeceğinden ve çocuğunuzun cildine değeceğinden ergonomik ve leke tutmaz yapısı eklenmelidir. Çocukların yaş grubuna uygun olarak çeşitler değişse de daha uzun ömürlü kullanmak isteyenler sportif ve yaşsız modelleri tercih edebilir. Bu tarz çanta arayışında iseniz spor markalarının üretmiş olduğu çantalar size uygun olacaktır. Çocuklarınız için her ayrıntısı düşünülmüş çantaları sizler için irdeleyeceğiz.

Puma Phase Unisex Pembe Günlük Sırt Çantası 07548744

Modern tasarımlardan hoşlanıyor ve her yaş grubuna hitap edecek çanta arıyorsanız size uygundur. Farklı renk çeşitleri bulunmakla birlikte pembenin çok hoş bir tonu olması özellikle kız çocuklarının dikkatini çekmekte olup severek kullanmaktadır. Ana okulu, ilk okul ve orta okul çocukları için tercih edilebilir. Omuz askılarıyla birleşen iç büzgülü ipi ile kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda önünde dikkat çeken logosu hava katar. Ön kısmında yer alan fermuarlı cebi ile küçük eşyaların çanta içinde karışmasını engellerken yan kısımlarını suluk amacı ile kullanabilir.

Desen ve Renkten Hoşlanan Çocuklara

Sade ancak oldukça işlevsel tasarımı ile Nike Heritage 2.0 Unisex Gri Günlük Stil Sırt Çantası BA5879-222 modeli öne çıkmaktadır. Çantanın rahat taşınması için arka panel dolgusu ve kalın omuz askıları bulunurken elde taşımak için taşıma sapı da bulunmaktadır. Çantanın ağırlığının fazla olmaması için sık dokunan polyester yapısı bulunurken fermuarlı iç kısmı ile düzenli taşıma imkânı sunar. Ön kısmındaki fermuar diğer eşyaların düzenlenmesine yardım ederken iç kısmı ile ideal düzenleme yapılabilmektedir.

Nike Hayward 2.0 Siyah Sırt Çantası BA5883-013

Çocuğunuzun uzun yıllar kullanabileceği dayanıklı bir model arıyorsanız uygundur. Polyester kaplaması ile ergonomik ve sağlam dış katmanı ve ayarlayabilir omuz askıları ile her yaşa hitap eder. Yan cep kısımları ile fazla eşyalar taşınabilirken ayrıca ana bölmesinin büyük yapısı ile çok fazla kitap taşımayı seven çocukları memnun edecektir. Ön bölmesi ve ana bölmenin iç kısmındaki fermuarlı yapısı ile çantanın içerisinin düzenli olması sağlarken farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır.

Okul Çantası Seçiminde Önemli Notlar

Öncelikle satın alacağınız çantanın mutlaka çocuğun fiziksel özellikle uygun olması gerekir. Farklı yaş grupları ortak çanta kullanacak ise ayarlanabilir askıları önemsenmelidir. Çok fazla eşya taşınacak ise çantanın orta kısmında bel destek bölümü özelliği arayabilir ve leke tutmayan kolay silinebilir kumaşlar tercih ederek hijyenini sağlayabilirsiniz. Yan ve ön cep kısımlarının var olması küçük eşyaların çanta içerisinde karışmasını önlerken ayrıca parmağa batma gibi olayları da engelleyecektir. Çocuğunuzu spora teşvik etmek isteyen kişiler sportif modeller seçerek çocuğun motivasyonunu arttırabilir. Diğer modelleri görmek için www.sportive.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir