Kategoriler
Kendini motive et!

Sevgili İle Birlikte Keşfedilecek Trekking Rotaları

Sevgili ile sevgililer gününde gözlerden uzak baş başa bir macera yaşamak için trekking oldukça eğlenceli bir etkinliktir. Beraber yeni keşfedilen yollar ile sıradanlıktan uzak bir sevgililer günü yaşamak için keşfedebileceğiniz birçok trekking rotası bulunmaktadır. Trekking, outdoor spor olarak binaların grisinden doğanın yeşiline kaçmak için en güzel fırsatlardan birisidir. Doğa ile romantikliğin buluştuğu bu rotalarda unutulmaz bir sevgililer günü yaşayabilirsiniz.

Likya Yolu

Likya Yolu’nun yeşil ve mavi ile olan uyumuna bir de sevgilinizi ekleyince sizin için en güzel manzara ortaya çıkacaktır. Fethiye’den Antalya’ya uzanan 550 kilometrelik Likya Yolu’nda trekking yapabileceğiniz 20 farklı parkur bulunmaktadır. Bu parkurlar arasında en çok tercih edilenleri ise Kaş, Myra, Ardasan, Göynük ve Finike olmaktadır. Ancak size uygun olan rotayı dilediğiniz gibi oluşturabilir ve Akdeniz’in mavisiyle Likya Yolu’nun yeşilini doyasıya tadabilirsiniz.

Aladağlar

Trekking yapmak için yeni bir rota denemek istiyorsanız Kayseri-Niğde-Adana illeri arasında bulunan Aladağlar sizin için yeni bir deneyim olabilir. Kapızbaşı Şelalesi manzarası ile sevgilinizle birlikte keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Sokulupınar bölgesinde trekking parkurunda turunuzu atabilir ve geceyi kamp kurarak birlikte geçirebilirsiniz. Dilerseniz bölgede dağcılık da gerçekleştirebilirsiniz. Yeni ve heyecan dolu bir rota oluşturmak isteyenler Aladağlar’da aradığını bulabilir.

Erikli Yaylası

İstanbul’a yakın bir yerde trekking yapmak ve geceyi orada geçirmek istiyorsanız Erikli Yaylası’nı denemeniz gerekmektedir. Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan bu yayla şelaleler, göller ve orman ile bütünleşmiş bir yapıya sahiptir. Sevgililer gününde betonların arasından kurtularak doğa içerisinde baş başa romantik bir sevgililer günü geçirmek istiyorsanız, kamp takımlarınızı hazırlamaya başlayın. Erikli yaylasında gerçekleştirdiğiniz trekkingin ardından dilediğiniz yere çadırınızı kurarak manzaralı romantik bir gece geçirebilirsiniz.

Sülüklügöl

İstanbul çevresinde bulunan, merkezden yaklaşık 3 saat uzaklıktaki Sülüklügöl, trekking için uygun parkurları ve manzarası ile sizleri büyüleyecektir. Sevgiliniz ile birlikte unutamayacağınız bir sevgililer günü yaşamak için tercih ettiğiniz Sülükgöl’de yeşil doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Toplam 15 km’den oluşan bu trekking parkurunda değişik manzaraların ve bol oksijenin farkını göreceksinizdir. Sevgilinizle birlikte denemediğiniz bir trekking parkur keşfi için şehirden çok uzağa gitmek istemiyorsanız Sülüklügöl tam size göre.

Kaz Dağları

Balıkesir’den Çanakkale’ye uzanan Kaz Dağları, trekking yapmak için oldukça uygun bir alandır. Yeşil doğası ve içerisinde bulunan şelaleleri ile doğa ile iç içe olmanın zevkini çıkarabilirsiniz. Eğer yaz aylarında gitmek isterseniz buz gibi Sütüven Şelale’sinin sularına girebilirsiniz. Tozlu Yaylası ve Mıhlı Çayı’nı rotanıza dahil ederek manzarasının tadını sevgiliniz ile birlikte çıkarabilirsiniz. Gün batımında oluşan eşsiz manzarası ve ağaç ile kaplı parkuru ile unutulmaz bir sevgililer günü yaşayabilirsiniz.

Beydağları

Mavinin yeşille birlikte uyumunun zirveye çıktığı Antalya Körfez’de bulunan Beydağları, trekking tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Henüz Beydağları’nı keşfetmediyseniz büyük bir kayıp yaşıyorsunuz demektir. Trekking için Beydağları’nda bir rota oluşturmak istiyorsanız mutlaka Soğukpınar’ı, Tahtalı Dağ’ı ve Çamkuru Vadisi’ni eklemeniz gerekmektedir. Sevgilinizle birlikte doğanın içinde kaybolmak istiyor ve yeni güzel anılar oluşturmak istiyorsanız mutlaka Beydağları trekking parkurunu keşfetmeniz gerekmektedir.

Bafa Gölü

Söke ve Milas yakınlarında bulunan Bafa Gölü, Ege Bölgesinde trekking gerçekleştirilebilecek en güzel rotalardan biridir. Etrafında bulunan antik kentler ile trekkinginize yeni bir hava katabilirsiniz. Günü birlik trekking için oldukça uygun olan bu rota, sevgililer gününüzde sevgilinizle beraber keşfetmek için ideal bir yapıya sahiptir. Gözlerden uzak doğanın tadını sevgilinizle beraber çıkarmak için yeni deneyebileceğiniz trekking rotası sizleri beklemektedir.