Kategoriler
Kendini motive et!

Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler

Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler; Modern dünyada zaman en önemli olaydır. Sosyal statünüz, eğitim durumunuz veya yaşam kaliteniz nasıl olursa olsun geri alınmayacak ve pişmanlıklarla dolu bir döngüdür. Modern dünyada birçok etkenin sürekli değişmesi sonucunda ise büyük bir insan grubu zamanı etkili kullanamadığından yahut yirmi dört saatin kendilerine yetmediğinden dem vurur. Tüm bu olaylar düşünüldüğünde ise kendinize yatırım yapmakta veya sağlığınıza zaman ayırmakta zorlanıyor ancak düzenli spor yapmak istiyorsanız sizleri düşünerek dilediğiniz her ortamda yapabileceğiniz sıkılaşmanızı sağlayacak etkili egzersizleri inceleyebilirsiniz.

Her Zaman İlk Olarak Isınma Egzersizleri

Egzersiz yapmadan önce ısınma hareketleri önemlidir. Kaslarınızı egzersize hazırlayarak vücudunuza hareket edeceği sinyalini vererek spordan alınacak verimi arttırabileceğiniz gibi olası sakatlıklarında önüne geçilmesini kolaylaştıracaktır. Ekipmansız hızlı bir şekilde ısınma gerçekleştirmek için sizlere önereceğimiz egzersiz zıplamaktır. Günlük olarak egzersiz listenizin en tepesine zıplamayı ekleyebilirsiniz. Ayaklarınızı öncelikle omuz hizasında açın ve dizlerinizi biraz karnınıza doğru çekerek kontrollü bir şekilde yukarı doğru yükselin. Tüm vücut yapılan bir egzersiz olduğu için aynı zamanda iyi bir ısınma hareketidir. Zıplarken dengenizi kaybetmemeniz için başlangıçta az yükselmeye dikkat edebilirsiniz.

Göğüs ve Kol Çalıştıran Egzersiz

Sadece kendi vücut ağırlığınız ile çalışacağınız hem arka kol hem de göğüs çalıştıracağınız etkili egzersizlerden biri de push-up egzersizidir. Mekik çekermiş gibi pozisyon alarak başlayabilirsiniz. Ellerinizi omzunuzun hizasında açın ve ayaklarınızda ayak parmaklarınızdan güç alarak bedeniniz düz duracak şekilde göğsünüzü yere değdirip kaldırın. Ayaklarınızın birbirine değiyor olması ve gergin olması gerekmektedir. Hareketi doğru yapabilmek için dikkat etmeniz gereken tek husus vücudunuzun düz bir şekilde durmasıdır. Kalçadan veya belden herhangi bir eğilme ya da kaldırma olmadan 10 kez her gün tekrarlayabilirsiniz. Sıkılaşmak için uzmanların en fazla önerdiği egzersizlerin başında geldiğini de bildirmek isteriz.

Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler
Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler

Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler; Plank Egzersizi

Plank egzersizi dışarıdan oldukça kolay gözüken ancak yapılması zor bir egzersizdir. Zorluk derecesinin yanında etkisi ile muazzam olmaktadır. Ekipman ihtiyacı gerekmediği için her zaman yapabileceğiniz egzersizlerden biridir. Güçlendirici egzersizlerden bir tanesidir.  Egzersiz için şınav pozisyonuna geçin ve dirseklerinizi bükerek bacaklarınızı da omuz genişliğinde açarak olabildiğince dengeli ve uzun bu pozisyonda kalmaya çalışın. Yere sadece ayak parmak uçlarınız dirsekleriniz olmalıdır ve vücudunuz düz durmalıdır. Hareketi yaparken özellikle karın kaslarınızı olabildiğince sıkarak 10 saniye 15 saniye 20 saniye gibi zamanı gittikçe arttırarak durmaya çalışabilirsiniz. 4 set yapmanız günlük olarak yeterli olacaktır.

Sıkı Bir Vücut İçin Her Gün Yapabileceğiniz Egzersizler; Kalçaların Sıkılaşması İçin

Kalçalarınızı sıkılaştırmak istiyorsanız her zaman ilk başvurulan egzersiz kuşkusuz ki squat olacaktır. Karın, kalça ve bacak kaslarınızı sıkılaştırmak için her insanın günde en az 10 kez mutlaka yapması gerekir. Dilerseniz elinize bir ağırlık alarak da yapabilirsiniz. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve ayaklarınız düz bir şekilde karşıya bakarken ellerinizi de düz bir şekilde öne uzatarak çömelmelisiniz. Beliniz dik durmalıdır. Yeni başlıyor iseniz dilerseniz çok az öne doğru eğilebilirsiniz ancak egzersize alıştıktan sonra düz durmayı unutmamalısınız. Günde 3 tekrardan 10 tekrar yeterli olacaktır. Sizlere önerdiğimiz ekipmansız egzersizleri düzenli yaparak daha sıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz.