Kategoriler
Kendini motive et!

Son Baharda Yürüyüş İçin İstanbul’daki Keyifli Rotalar

Son bahar doğanın en muhteşem görüntüler verdiği ayların başında gelir. Bu görsel şölene tanıklık etmek kişinin güzel zaman geçirmesini sağlarken psikolojisini de çok olumlu etkilemektedir. Yere dökülmüş ağaç yaprakları, kahverengi ve sarı renginin tonları ile özellikle ormanlık alanlar şahane görülmektedir. Bu güzel manzara eşliğinde spor yapmak size de harika bir fikir olarak geliyorsa harekete geçmenin tam zamanıdır. Özellikle koşu veya yürüyüş için tercih edebileceğiniz bu alanlar hem sağlığınıza hem de ruhunuza çok iyi gelecek…

İstanbul Belgrad Ormanı Zamanı

İstanbul’un en iyi parkurlarından biridir ve doğa severler özellikle bu alanı son bahar aylarında doldurur. Koşu ayakkabınızı ve koşu kıyafetlerinizi giyerek günün dilediğiniz birçok saatinde koşmak için gidebilirsiniz. Şehre yakın oluşu ve göl çevresinde ağaçlar arasında muhteşem görüntüler vermesi tercih sebebidir. Ayrıca içerisinde dinlenebilecek alanlarda barındırması dilerseniz arkadaşlarınızda spor sonrası dinlenmenize de olanak sağlar. Bulunduğu güzergâh itibari ve birçok İstanbullunun tercih ettiği alanlardan biri olması sebebi ile sabah saatlerinde tercih etmenizi önerebiliriz.

Polonez Köyün Renkli Doğası

Rengarenk yapraklar, kurumuş ağaçlar ve yol boyunca yere dökülen yaprak sesleri eşliğinde yürümek veya koşmak istiyorsanız kuşkusuz tercihiniz Polonez köy olmalıdır. Çok fazla tercih edilen alanlardan biri olması sebebi ile eğer doğanın kalbini hissetmek ve seslerine kulak vermek istiyorsanız tenha olduğu saatleri tercih edebilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde her bastığınızda yaprakların sesini işitmek sizi yürümeye veya koşmaya teşvik edecek nedenler arasındadır. Dilerseniz tek başınıza dilerseniz arkadaşlarınız ile tercih edebilirsiniz.

7 Kıtanın Bitkileri

İstanbul’da yaşayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken parkurlardan biri de Atatürk Arberetumudur. 7 kıtadan getirilen ağaçların müthiş uyumu ve dokusu eşliğinde 1500’ü aşkın bitki çeşitliliği ile kendinizi çok farklı bir coğrafyada hissedebilirsiniz. Giriş ücreti alınmakla birlikte içeride geçireceğiniz vaktin herhangi bir sınırı yoktur. Dilerseniz doğayı inceleyerek yürüyebilir dilerseniz koşabilirsiniz. Portatif sandalyeler yanınızda götürerek dilediğiniz bir alanda dinlenme molaları verebilir veya ağaçların altında yeşilliklerin üzerinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Aydos Ormanı

Kartal Uğur Mumcu’da bulunan bu orman ciğerlerinizi bol oksijenle doldurmak isteyenlerin tercihi olabilir. Belirli bir parkuru olmamakla birlikte gerçek bir doğa koşusu veya yürüyüşü yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. İçerisinde dinlenme alanları ve kafelerde yer almaktadır. Kış aylarında zeminin toprak olmasından ötürü bol çamur bulunurken sonbahar aylarında henüz yağmurlu zamanlar tam başlamamışken tercih edilebilir. Son olarak ise Üsküdar ilçesinde yer alan Valide bağ Korusu tercih edilebilir. Patika koşusu, yokuş egzersizleri ve mesafe koşusu yapmak isteyen kişiler farklı parkurlar ile keyifli spor yapabilir. Bu koru özellikle kalabalık gruplar tarafından tercih edilmektedir. Sizde doğanın müthiş doğası eşliğinde yürüyüş yapmak veya koşmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Tek başınıza koşma fikri uzak geliyor ise internet üzerinden yürüyüş yapan veya koşu yapan gruplar ile etkileşime girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir