Kategoriler
Kendini motive et!

Sonbaharda Yapılabilecek Eğlenceli Sporlar

Bunaltıcı günler geride kaldı. Sonbahar ise spor yapmak için en ideal dönemlerden biridir. Güneş yavaş yavaş etkisini azalırken sporcular için açık havada spor yapmanın ayrı bir keyfi olmaktadır ve ferah bir havada doğanın sunduğu muhteşem güzellikle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Kış aylarında açık hava yerine salonların tercih edildiği döneme girmeden dışarıda spor yapmaktan geri kalmayın ve bu günleri güzel değerlendirin. Sonbahar doğanın uyumaya başladığı ve yaprakların sarardığı ve huzur dolu kapısını aralarken sizlere birkaç spor önereceğiz.

Trekking İçin En Doğru Zaman

Sonbahar denilince ilk akla elbette dağ veya orman yürüyüşleri gelmektedir. Uzun bir dağ yürüyüşüne çıkarken doğanın rengarenk halini görebilir çeşitli hayvanlarla karşılaşabilir ve kendini kışa hazırlayan bitkileri inceleyebilirsiniz. Güneş ışınları yer yüzünü kavurmayacağından rahat nefes almanızı sağlarken yürüyüş sürenizi uzun tutabilirsiniz. Temiz hava, doğanın etkisi ve huzuru yaşamak istiyorsanız sonbaharda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Dilerseniz günü birlik gidebilir dilerseniz dilediğiniz ortamlarda konaklayabilirsiniz. Bu güzellikleri kaydetmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Kamp Dönemi

Geçen yıla nazaran bu yıl kamp yapanların sayısı oldukça artmıştır. Pandemi sürecinde kişiler doğanın içerisine kaçarak dilediği ortamda kamp kurdu. Oysaki kampçılık için en uygun dönem bahar aylarıdır. Dilerseniz hafta sonu kaçamağı yapabilir veya diğer sporlar ile birleştirerek doğada bir gece geçirebilirsiniz. Sonbahar oldukça renklidir ve birçok alanda konaklama imkânı sunar. Ormanın derinliklerinde bir göl kenarında veya sahilde hiç fark etmez gerekli ekipmanlarınız ile her yer sizindir. Akşam saatlerinde çadır etrafında arkadaşlarınız veya ailenizle güzel vakit geçirmek için kamp çok doğru bir tercihtir.

Nehirlerin Sesini Duyabilirsiniz

Yaz kuraklığını geride bıraktık ve sonbahar güldür güldür geliyor. Rafting yapan kişiler bilir ki sonbahar en doğru dönemdir. Yeşil ve sarı tonlarının hâkim olduğu bu günlerde nehir suları yükselir ve akıntı artar. Eylül ve ekim aylarında adrenalin seven ve ekstrem sporlardan hoşlanan kişiler mutlaka rafting sporunu denemelidir. Şehrin gürültüsünden suyun sesine geçiş yapmak sizi rahatlatacak ve hareketli bir spor ile heyecanlanacak ve tüm stresinizi atacaksınız. Rafting için elbette izin verilen alanları tercih etmeli ve mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Doğada Spor

Şehirden uzaklaşmaya vaktiniz yok veya uzaklaşmak istemiyorsanız şehirde bu dönemi açık havada spor yaparak geçirebilirsiniz. Burada sakinleşmesini ve dinginleşmenizi sağlayacak ilk spor yogadır. Bahçede, parkta, deniz kenarında veya bir zirvede yoga yapmanın keyfini deneyimlemediyseniz mutlaka önermekteyiz. Hafta sonu spor ekipmanlarınızı yanınıza alarak doğanın kalbine yolculuğu başlatabilirsiniz. Pilates yine baharı yaşamanın mutluluğunu verecek diğer bir spordur. Çimlerin üzerinde negatif enerjinizi atabilir ve güneşi selamlayabilirsiniz. Havalar halen sıcak ancak gribal enfeksiyonlarından korunmak için uygun kıyafetleri seçtiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz. Doğa her zaman güzeldir ancak sonbahar doğanın en saf halidir. Bu sebepten çıkın ve bu güzellikleri yaşayın. Şimdiden iyi sporlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir