Kategoriler
Kendini motive et!

Tüylenmiş Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Kıyafetler sürtünme dolayısıyla ya da yanlış yıkama gibi durumlarda tüylenme yaşayabilir. Ancak bu durum için maliyeti düşük ve evde ilginç yöntemlerle kıyafet tüylerini temizleyebilirsiniz. Tüylenmenin bir sebebi de evde bulunan kedi ve köpeklerdir. Bu tüylenme için de kolay temizleme teknikleri bulunur.

Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı da tüylenme olan kıyafetler için bir çözümdür. Hafifçe tüylü bölüme ulaşıp tüyleri temizleyebilir ve kıyafetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Tıraş bıçağını kullanırken de dikkat etmelisiniz. Fazla bastırdığınız zaman kıyafetiniz deforme olabilir. Bu yüzden severek kullandığınız kıyafette tıraş bıçağını nazikçe kullanmalısınız. Nazikçe kullanarak yaptığınız işlem kıyafetinizi tüysüz şekilde size tekrar kazandıracaktır.

Koli Bandı

Koli bandı tüylenme için kullanılan bir diğer seçenektir. Koli bandı oldukça yapışkan bir yapıya sahip olduğu için tüy temizlemede güvenle kullanılır. Bandın yapışkan bölümünü tüylenen bölüme yapıştırıp çekerek kıyafetinizi tüylerden arındırabilirsiniz. Bu son derece pratik ve çözüm odaklı bir yöntemdir.

Jiletleme Tekniği

Jiletleme tekniği dikkat gerektiren bir aşamadır. Öncelikle jileti kullanırken dikkat etmeniz önerilir. Kıyafetinizin tüylenen bölümünü jiletle toparlayabilirsiniz. Ancak bu aşamada jilet hafif kullanılmalı. Aksi taktirde kıyafetinizi yırtabilir ve kaybedebilirsiniz. Dikkatle kullanılan jilet kıyafetinizi yenileyecek ve tüylerinden arındıracak. Böylelikle tertemiz kıyafetinizi kullanabilirsiniz.

Bulaşık Süngeri

Bulaşık süngeri her evde kullanılan yaygın bir ürün. Bu ürünün yeşil yüzeyi oldukça sert bir yapıya sahiptir. Bu yapı kıyafet türlerini temizlemek için oldukça idealdir. Masrafsız ve kolay şekilde kıyafet tüyü temizleme işlemi bulaşık süngeri ile gerçekleştirilebilir. Sonrasında kıyafetinizi tüylerinden arınmış bir şekilde kullanmaya devam eder ve kıyafetinizi ilk aldığınız gün gibi kullanırsınız.

Topuk Taşı

Topuk taşı sert yapıya sahip olması nedeniyle kullanışlı bir üründür. Bu ürünü kıyafetinizi yıpratmadan kullanmalısınız. Tüy temizleme aşamasında belirli bölgeye topuk taşını sürerek kıyafetinizi kurtarabilirsiniz. Sonrasında severek kullandığınız kıyafetiniz tüysüz ve pürüzsüz size tarz katmaya devam eder.

Sık dişli Tarak Bugidi

Sık dişli taraklar tüy temizleme aşamasında kullanılabilen bir diğer üründür. Tüylü bölgeyi tarayarak tüyleri tarağa toplarsınız ve tüylerden kurtulursunuz. Bir diğer seçenek de saçlarınıza kullandığınız bugidiler olabilir. Bugidiler kıyafetin belirli yerlerinde gezdirilerek tüy toplanır. Sonrasında pürüzsüz bir kıyafet elde edilir. Bu ürünü saçlarınızı kıvırmak dışında kıyafet tüylerinden kurtulmak için de güvenle kullanabilirsiniz.

Tüy Toplama Rulosu

Tüy toplama rulosu belirli yerlerden alınabilir. Sonrasında kullanımı oldukça basittir. Yine kıyafetin tüyü bölgesi hedef alınmalıdır. Sonrasında rulo tüm tüyü toplayarak kıyafetinizden kurtarır. Tüy toplama konusunda bir kahraman kazanırsınız.

Tüy Temizleyici Fırça Seti ve Makinaları

Kıyafet tüylerini temizlemek için birçok ürün vardır. Bu ürünler fırça ve makine gibi kullanımı kolay ürünlerdir. Bu ürünleri belirli yerlerden alabilir ve kıyafetinizde güvenle kullanabilirsiniz. Böylelikle temiz ve pürüzsüz görünümlü kıyafetinize kavuşmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir