Kategoriler
Kendini motive et!

Unutulmaz Bir Tatil Geçirmek İsteyenlere Öneriler

Tatile çıkmak istiyor ancak ne yapacağınız konusunda kararsızlık mı yaşıyorsunuz? Klasik oteller, deniz kum güneş biraz sıkıldıysanız ve uzun süre evde zaman geçirmişliğinde vermiş olduğu enerji ile macera yaşamak istiyor ancak bu zamanı nasıl geçirmeniz gerektiğini veya enerjinizi nasıl atacağınızı düşünüyorsanız sizlere tutku dolu tatil yerleri önereceğiz. Fazla meraklandırmadan yazımıza geçelim.

Göklerde Süzülebilirsiniz

İlk olarak sizlere dünyada tek olan bir yerden söz edeceğiniz. Daha önce gitmediyseniz bile mutlaka duydunuz ve sunduğu görsel şölen ile ilginizi çekmiştir. Yamaç paraşütü deyince Türkiye’de akla ilk gelen yer kuşkusuz Fethiye Ölüdenizdir.  2000 metreden uçacak, havada süzülürken geniş sahili görecek ve mavi ile yeşilin muhteşem uyumuna şahit olacaksınız. Buradaki denizi henüz görmeyenler için anlatacak olursak turkuazın en güzel tonudur ve sizi kendine aşık eder. Birçok yerinde atlama noktası bulunurken biz sizlere Babadağ yamacını önermek isteriz. İşinde uzman kişiler ile sizi çok heyecanlandıracak ve unutamayacağınız biz anınız olacak. Bu anları kaydetmek için kameranızı yanınıza almayı lütfen unutmayın.

Doğanın Ayak Sesleri

Sezonu çoktan açıldı ancak hala geç kalınmış değildir. Macera sever bir yer arıyorsanız sizlere rafting sporunu önerebilirsiniz. Heyecanın doruk noktaya çıktığı bir grup kişi ile botunuzu azgın sularda devrilmeden çayı geçmeye çalışırken yaşayacaklarınızı düşünmek sizi heyecanlandırıyor ise aradığınız tatili buldunuz demektir. Rafting için sizleri Düzce Melen Çayını önermek isteriz. Gerçek rafting severler suyun akışı ile adrenalin dolu dakikalar yaşamaktadır. Bu çay 13 km uzunluğundadır ve suyun seviyesi her zaman değiştiğinden iki rafting arasında da farklı duygular yaşayacak ve sıkılmadan tekrarlayabileceksiniz. Şubat ayında sezon açılır ve Kasım ayına kadar macera devam eder. Enerjinizi ve stresinizi atmak için harika bir seçim olabilir.

Huzurlu Bir Tatil

Yeterince stres yaşadım ben heyecanlanmak değil huzur bulmak istiyorum diyorsanız sizlere elbette Nevşehir Kapadokya’yı önereceğiz. İster eşiniz veya sevgilinizle romantik anlar yaşamak için gidebilir isterseniz tek başınıza ziyaret edebilirsiniz. Güneşin doğuşunu rengarenk balonlar eşliğinde gökyüzünde süzülürken izlemek istemez misiniz? Üstelik size eşlik eden ses sadece doğanın sesi olacaktır. Güneşin doğuşuna tanıklık ettikten sonra peri bacalarını geçecek ve uçsuz vadi etrafında sadece kendinizi hissedeceksiniz. Hala bu hissi yaşamadıysanız balon turunu mutlaka yaşamanızı isteriz. Ayrıca Kapadokya’nın güzelliği sadece balon turu değildir. Gidip görülmesi gereken ve huzuru bulabileceğiniz nadide yerlerdendir.

Denizleri Keşfedin

Bilinmeyene yolculuk yapma hissi sizi heyecanlandırıyor ise sizlere dalış yapmanızı öneririz. Bu konuda ülkemiz çok şanslıdır ancak Akdeniz en güzel deniz altı manzaraları sunar. Dalış deneyimi için ise ilk olarak akla Kaş gelmektedir. Kanyon bölgesinde tüplü dalış yaparak mercanları, balıkları, kayalıkları ve antik kalıntıları gözlemleyebilirsiniz. Bu bölgede 20’den fazla dalış yeri vardır ve farklı bir tatil arayışında olanlar için biçilmiş kaftandır. Dalmadan kısa bir süre önce alacağınız mini bir ders ile uzman bir öğretici ile dalış yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Şimdiden iyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir