Kategoriler
Kendini motive et!

Zayıflamak İçin Hangi Sporlar Yapılır?

Zayıflamak için yapılan pek çok spor vardır. Bu sporlar zayıflamayı sağlarken aynı zamanda dinçleşmeyi, zinde bir vücudu ve aynı zamanda mutluluğu da sağlar. Devinimde sağlık vardır. Siz de hem zayıflamak hem de zinde olmak istiyorsanız size önerdiğimiz zayıflama sporlarından size en uygununu seçerek zayıflamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle kendinize hedef belirlemeli ve sonrasında ise bu hedeflere doğru emin adımlarla yürümelisiniz. Size en uygun sporu keşfederek zayıflamaya başlayın ve fit görünmenin tadını çıkartın.

Zayıflamak için sizlere önerilerimiz yoga, Miha Bodytec, Fitness, Pilates, Kettlebell, Power Plate, Spinning, Trx ve Zumba branşlarıdır. Biz de bu yazımızda bahsi geçen bu spor dalları hakkında bilgi verdik.

Yoga

Yoga’nın en temel prensibi mental olarak rahatlamak ve huzura ermektir. Bedeni ve zihni boşaltarak güçlenmesini sağlar. Vücudun esnekliğini arttırır. Hafızayı, zihinsel olarak hatırlamayı, özgüveni yükselterek insana zindelik katar. Sağladığı en güzel özelliklerden biri de sindirimi hızlandırarak iç salgı bezlerinin çalışmasını arttırır böylelikle kilo vermeyi oldukça destekler.

Miha Bodytec

Günlük hayatı çok fazla yoğun olan, işe ayırdığı vakti çok fazla olanların genellikte tercih ettiği spor branşı Miha Bodytec’tir. Bu spor, giyilen özel üretim kıyafetler ve bu kıyafetlerin sağladığı elektrik akımıyla kaslarınızı 25 dakika boyunca hareket ettirir. Böylelikle çok fazla efor sarf etmeden kilo vermeniz hızlanabilir. En kısa zamanda forma sokan bu sporu beslenme listeniz ile de mutlaka desteklemelisiniz.

Fitness

Fitness, zinde bir mental rahatlık sağlarken aynı zamanda sıkılaştırır ve zayıflatır. İlgili spor aletlerinin ayrı ayrı ve sırayla kullanılması sayesinde yapılan kardiyo yoğunluğundaki çalışmalar kısa zamanda sizi forma sokacaktır. Pek çok insan Fitness yaparak hem zayıflıyor hem de mental olarak huzura kavuşuyor.

Kettlebell

Çok eskiden padişahların savaşa hazırlanmak için yapmış oldukları egzersizleri ve girye diye anılan kulplu gülleler aracılığıyla, daha sıkı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Gilyalar çok farklı türden antrenman yaparak kas gelişiminizi geliştirmeyi artırabilirsiniz. Böylelikle fazla kilolarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün.

Pilates

En çok yapılan ve sevilen zayıflama sporlarından biri olan pilates mat üzerinden top ve bant sayesinde bir grupla yapılır. Karın ve bacaklarda olan fazlalıkları yakmanızı kolaylaştırırken sıkı, esnek ve fit görünmenizi sağlar. karın ve bacak yağlarınızı yakma noktasında sıkıntı yaşıyorsanız pilates tam olarak size göre!

Power Plate

Bu spor ile mevcut kaslarınız üzerinde gelişim sağlayabilirsiniz. Kas yapmak ve kaslı bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız Powe Plate tam size göre! Kaslarınızı hem sıkılaştırır hem de yağ yakmanıza kolaylık sağlar. sağladığı titreşimlerle sıkılaşmanızı sağlarken sizi biraz yorsa da etkisini deneyerek kendiniz fark edin.

Spinning

Kilo yakmak için bir numaralı spor dallarından biri olan Spinning, başta sizleri oldukça yorsa da çok hızlı bir şekilde sıkılaşacaksınız. Birkaç gün içerisinde vücudunuz bu ağır tempoya alışacaktır.

Trx

Trx esasında bir tür egzersizdir. Kas dayanıklılığınızı arttırmak ve sıkılaşmak için önerile spor dallarından biri olan Trx, kendi ağırlığınızla yer çekimine karşı yapabileceğiniz çok fazla egzersizi içerisinde bulundurur. Bu şekilde core yapınızı geliştirerek kaslarınızı da aynı oranda geliştirebilirsiniz.

Zumba

Zumba, dans ederek zayıflama yöntemlerinden biridir. Hem dans ederek hem spor yapmış olursunuz yani. Oldukça coşkulu, eğlenceli ve dinamik müzikler ile yapılan ve insanı harekete geçiren müzik figürlerini içerisinde barındırır. Hem zayıflamak hem de stres atarak dans etmek oldukça keyif verici bir yöntem olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir