Kategoriler
Kendini motive et!

Zinde Uyanmak İçin Tavsiyeler

Uyanmak, uyanmak ve uyanmak. Bazı insanlar bu düşünceden negatif enerji alır. Bunun sebebi günlük hayatın getirdiği sorumluluklar veya uykunun yeterince alınamamasıdır. Tatil dönemi geldiğinde öğlene kadar uyuyacağınızı düşündüğünüzde içiniz rahatlasa da o dönem geldiğinde de yatakta yalnızca bir iki saat fazla geçirir ve yine istediğiniz keyifli uyanmayı yaşayamazsınız. Bunun sebebi uyanmaktan değil verimli bir uyku geçiremediğinizden veya vücudunuzun bu etkiye izin vermemesinden olabilir. Sabahları zinde uyanmak oldukça önemlidir çünkü bu tüm gününüzü, mutluluğunuzu ve enerjinizi belirler. Güne güzel bir merhaba demek aslında sanılan veya düşündüğümüz kadar zor değil. Bugün sizler için zinde uyanmanızı sağlayacak öneriler vereceğiz.

Bir Bardak Sütlü Kakuleye Ne Dersiniz?

Aktarlardan bulabileceğiniz kakuleye süt ekleyerek sabah çayını içebilirsiniz. Bu karışım sindirim sisteminizi rahatlatırken stresinizi de azaltacak ve enerjinin yavaş yavaş yüklendiğini hissedeceksiniz. Tadını alışıncaya kadar biraz garipseyebilirsiniz. Eğer şeker kullanma alışkanlığınız car ise şeker yerine bal eklemenizi tavsiye ederiz. Kakulenin tadından hoşlanmazsınız bunun yerine iğdeli çayda içebilirsiniz. İçerisinde çok miktarda C vitamini bulunur ve enerji toplamanız için gerekli her şeyi barındırır.

Diğer İçecekler

Uyandığınızda bedeninizde bir ağırlık hissediyor yani sanki grip olacakmışsınız gibi bir miskinliğiniz var ise biz buna yalancı hastalık diyoruz keten tohumu çayını önerebiliriz. Ayrıca içerisindeki bol lif oranı ile diyet yapan kişiler de rahatlıkla kullanabilir. Aç karnına içilen keten tohumu çayı metabolizmayı hızlandıracak ve bağışıklık sisteminizi de güçlendirirken tokluk hissi de vereceğinden kahvaltı da porsiyonların küçüklüğü midenize yeterli gelecektir. Sabahları tatlı uyanmak ve kendinize ödül vermek istiyorsanız sıcak çikolatayı da tercih edebilirsiniz. İçerisindeki maddeler ile doğrudan mutluluk seviyenizi arttırırken aynı zamanda yüzünüzde gülümseme oluşturmaya da yetecektir.

Elmanın Mucizesi

Mutlaka daha önce elma ile ilgili birkaç bilgiye denk geldiniz. Uzmanlar uzun sürelerdir sabahları elma yenilmesini tavsiye ediyor. Elmanın özellikle yeşil elmanın içerisinde çok miktarda früktoz bulunuyor ve bu da doğrudan kişiye enerji veriyor. Yapılan testler sabah kahve içmekten ziyade elma yenilmesinin daha etkili olduğunu ortaya koyarken kişinin metabolizmasının düzenlenmesine ve daha fazla enerji toplamasına yardım ediyor. Her zaman elma tüketmek istemezseniz uzun süreli yapıldığında kilo almanızı sağlayacak olan çikolatayı da tercih edebilirsiniz. Küçük bir miktarda bitter çikolata güne başlamak için size istediğiniz enerjiyi verecektir.

Kahvaltıda Tüketilebilecekler

Güne başlarken insanların çoğu yumurta tüketir. Bu elbette tesadüf değildir. Sabahları sürekli yorgun uyanıyorsanız mutlaka kan değerlerinize baktırmanızı önerirken çinko eksikliğiniz de olabilir. Yumurtada bol miktarda çinko ve demir bulunur. Bu sebepten kahvaltılarınızdan yumurtayı eksik etmemenizi öneririz. Hafif ve doyurucu aynı zamanda size enerji verecek bir kahvaltı için dilerseniz yulafta tüketebilirsiniz. Yine içerisinde çinko ve B vitamini bulunmaktadır. Son olarak ise hatırlatmak isteriz ki kişiye en hızlı ve en olay enerjiyi veren kaynağımız sudur. Sabah uyandığınızda dudaklarınızda kuruma yaşıyorsanız bu susuz kaldığınız ve su miktarının vücudunuza yeterli gelmediğini gösterir. Bu sebepten uyandığınız ve gün içerisinde mutlaka bol miktarda su tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir