Kategoriler
Kendini motive et!

Zumba Dansı Egzersizi

Zumba Dansı Egzersizi; Latin Amerika dans şarkılarından ve danslarından ilham alan Zumba, oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir dans türüdür. Günümüzde oldukça popüler olan zumba dansı, artık müzik, spor ve Zumba Latin dansını birleştirerek bir spor faaliyeti olarak da uygulanmaktadır. karaktere göre şekillenir. Spor salonlarında etkili bir fitness program içerisinde yer edinen zumba spor dansı olarak da dans ederek formda kalmanın eğlenceli bir yoludur.

Latin Dansı Egzersizi Nasıl Çıktı?

Latin dansı, salsa ve rumba dansını içeren doğaçlama bir aktivitedir. 1990’larda Kolombiya’da ortaya çıkan Zumba, bir spor salonundaki bir fitness eğitmeninin sınıfa her gelişinde kullandığı egzersiz müziği albümünü unutmasıyla doğdu. Öğrencilerini arabasında bulundurduğu Latin dansı albümüyle eğitmeye başlayan bir koç, öğrencilerin Latin şarkılarıyla çok eğlendiğini görünce pratik yapmanın yepyeni bir yolunu keşfetti.

Zumba Dansı Egzersizi

İstanbul’da Zumba dersleri veren fizik eğitmeni, Zumba’yı “dans adımlarının dinamik, heyecan verici ve canlı müzikle ayarlandığı bir Latin Amerika dansı fitness dersi” olarak tanımlıyor.  Her Zumba dersinin bir parti gibi olduğunu, katılımcıların kalori yaktığını, dans adımlarını öğrendiğini ve dersin nasıl biteceğini anlamadan eğlendiğini ama aynı zamanda kilo verdiklerini söyledi. Zumba yapmak isteyenlerin iki gün boyunca düzenli olarak Zumba’ya gitmeleri gerekiyor. . bir hafta ders. Bir dersin 500 ila 1.000 kalori yaktığı aşikar. Düzenli bir diyetle desteklendiğinde kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşılabiliyor.

Kalori ve Yağ Eritme

Latin dansı, eğlenceli bir aktivite olurken kalori yakmaya yardımcı olan bir egzersiz şeklidir. Bu, bir saatte 25 km bisiklet sürerken yakacağınız kalori miktarına eşittir. Kardiyo, kickboks ve aerobik kadar yoğun olan bu yağ yakıcı aktivite size esneklik verir, kondisyonunuzu geliştirir ve zihinsel ve fiziksel sağlığınızı korur. Zumba; dansın tadını çıkarırken bedeninizi de sevebileceğiniz stres ve endişeli düşüncelerden kaçış olur.

Latin Dansı Egzersizi Nasıl Yapılır?

Latin dansına başlarken rahat hareket edebileceğiniz kıyafet ve spor ayakkabı seçimi çok önemlidir. Rahat hareket edebileceğiniz ve sizi yormayan kıyafetler ve ayakkabılar seçerseniz, antrenmanlar daha eğlenceli ve keyifli geçecektir. Hareketlerinizin hızına ve yoğunluğuna bağlı olarak çok terleyebilirsiniz, bu nedenle bol su içmeye özen gösterin.

Salsa hareketleri Latin dansının temel hareketleri olarak kabul edilir. Dersten önce birkaç basit salsa hareketi (temel adım hareketlerinde ustalaşmak gibi) çalışırsanız, Zumba rutinine girmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Hareketleriniz dışarıdan nasıl görünürse görünsün, istediğiniz gibi dans edebileceğinizi ve tamamen özgür ve rahat hissedebileceğinizi unutmayın.

Zumba Dansı Egzersizi

Latin dansının tadını çıkarmak için kendinizi müziğin ritmine kaptırmanız gerekir. Su altı Latin dansı ‘sı da dahil olmak üzere birçok farklı Zumba egzersizi vardır. Hangi tarzın size daha çok hitap ettiği, hangi tarzın sizi daha özgür ve mutlu ettiği size kalmış. Daha önce eklemlerinizi veya ayak bileklerinizi burkacak zorlayıcı hareketlerden kaçınarak sağlığınız bozulduysa, bunu Zumba eğitmeninizle görüşmeniz önemle tavsiye edilir.  Latin dansı yapmak için 10 neden

Saatte yaklaşık 1000 kalori yakmak. Yoğun programınızdan eğlenceli bir “kaçış”. Kafanızı temizler ve stresi azaltır. Sağlıklı kilo kaybı için yağ yakar. Daha esnek ve işbirlikçi olacaksınız. Daha esnek ve daha hızlı hissedeceksiniz. Kalp ve akciğerler güçlenir. Kas gerginliği azalır. Ne kadar çok dans edersen, o kadar kendine güvenirsin. Müzik ve hareket, yaratıcı düşüncenizi teşvik eder.

Sağlığınıza Etkileri Nelerdir?

Zumba, dans yoluyla formda kalmak denilince akla gelen ilk dans türlerinden biridir. Zumba uzun yıllardır popüler olmuştur ve jimnastik ve kardiyoya dayanmaktadır. Latin Amerika müziği eşliğinde yapılan bu dinamik dans stili, bir saatte 500 kalori yakar. Kilo vermenin ve sağlıklı kalmanın en iyi yollarından biri… Vücudunuz çok dengeli görünüyor çünkü vücudunuzun tüm bölümleri birlikte çalışıyor.