Kategoriler
Spor branşını seç!

Anadolu Efes 2018 – 2019 Efsane Kadrosu

Anadolu Efes’in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2018 – 2019 sezonlarında göstereceği performans için efsane bir kadro kuruldu. Oyuncuların kadrodaki yerleri, oynayacakları oyun, takım kurgusu itibariyle son derece başarılı bir yapıda olmaları için özel olarak incelemeler yapıldı.

Birbirlerine uyumlu olabilecekleri öngörülen, en başarılı performansı sergileyebilecek yeteneğe sahip olan oyuncular arasından seçimler sonucunda 9 isim kadroya katıldı. Takımın çok büyük bir bölümünün değişmiş olmasına rağmen, ortaya koyulacak olan performansın özellikle gelecek yıllarda da başarıyı desteklemesi ve yatırımın karşılığının alınması bekleniyor. Efsane olarak tanımlanan kadronun bu yıl şampiyonluk adayları arasında yer alması ise dikkat çekiyor.

2018 – 2019 Sezonunda Takıma Katılan İsimler

Şampiyonluk yolunda kadrosunda 9 ismi değiştirerek yola giren Anadolu Efes tarafından 9 isim gönderilerek yerine 9 farklı isim getirildi. Türkiye’de Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan Anadolu Efes için taraftarın da bu yıl, şampiyonluğa olan güveni tam. Oyuncuların yıldız olması, teknik direktörün son derece başarılı olduğunun bilinmesi, camianın da kadroya ve elde edecekleri başarılara güvenmesini sağlıyor. Anadolu Efes’in yeni kurulan kadrosunda bulunan isimler şu şekilde sıralanıyor;

 • Birkan Batuk 8 SF
 • Brock Motum 12 PF
 • Doğuş Balbay 4 PG
 • Rodrigue Beaubois 1 SG
 • Sertaç Şanlı 15 C
 • Adrien Moerman 18
 • Buğrahan Tuncer 19 SG
 • Tibor Pleiss 21 C
 • Krunoslav Simon 44 SG
 • Braynt Dunston 42 C
 • James Anderson 23 SF
 • Vasilije Micic 22 PG
 • Shane Larkin 0 PG
 • Yiğitcan Saybir 3 PF
 • Metecan Birsen 6 SF
 • Onuralp Bitim 10 SG

2018 – 2019 Sezonunda Takımdan Ayrılan İsimler

Anadolu Efes’in kadroya kattığı ve yenilenerek her geçen gün daha da değerlenen kadro yapısı dikkat çekiyor. Güçlendirilmesi için her türlü çalışmanın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine özen gösterilen takım için 9 oyuncuyla ilgili ayrılma kararı alındı. Yerlerine gelecek oyuncularla dikkat çekmeyi başaran takım tarafından özellikle ayrılan isimler arasında 9 farklı isim de son derece kaliteli oyuncular olmaları nedeniyle isimlerini duyurdular.

Oyuncular arasında hem yerli hem de yabancı isimler bulunuyor. Yererine alınan oyuncularla eksiklerini kapatmak için önemli hamleler yapan teknik ekip, bu yıl ve gelecek yıl şampiyon olmayı hedefliyor. Kadronun hazırlanışında herhangi bir eksiklik olmaması, sakatlık durumlarının da göz önünde bulundurulması dikkat çekiyor. Oyuncuların her zaman için başarılı olmalarını sağlayacak antrenman programları hazırlanmış ve aşağıdaki isimlerin gönderilmesi sonunda yeni isimlerin arayışına başlanmıştır;

 • Berk Demir
 • Arda Erdoğan
 • Zoran Dragic
 • Derrick Brown
 • Sonny Weems
 • Muhaymin Mustafa
 • Errick McCollum
 • Vladimir Stimac
 • Toney Douglas

Anadolu Efes Yeni Sezona Bomba Gibi Giriyor

Anadolu Efes’in yeni sezondaki performansı merakla beklenirken, oynanacak olan tüm maçlarda özellikle teknik direktöre saygı duyan oyuncuların başarılı bir taktik disiplin sergilemesi bekleniyor. Anadolu Efes Antrenörü Ergin Ataman tarafından özellikle takımın diri kalmasını sağlayacak çalışmalar, rakiplere özel analizler belirleniyor.

Oyuncuların her biriyle iyi anlaşacağını belirten teknik adam tarafından yeni sezonda şampiyon olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacakları belirtildi. Koçluktaki başarısını, takım analizinde ve oyuncularla olan anlaşmasında da görebildiğimiz ismin gelecekte de takımı şampiyonluk yolunda önemli bir viraja sokması bekleniyor.

Şampiyonluğun En Önemli Adaylarından Oldu

Şampiyon olma yolunda atılan adımların en önemlilerini sezon başından itibaren atmaya başlamasıyla dikkat çeken Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi şampiyonu olmayı hedefliyor. En hızlı şekilde rakibe karşı üstünlük kurmayı ve oyunu tutmayı başaracak oyunculara ihtiyaç duyan kadroda 9 kişilik bir yenileme yapılmıştır.

Çok kısa süre içerisinde bulunan kaliteli oyuncularla dikkatleri üzerine toplayan takımın kadro mühendisliği de dikkat çekiyor. Elde edilecek başarılı sonuçlar için sadece hücumda değil, savunmada da Avrupa’nın en iyilerinin yer aldığı bir kadro kurudu. Anadolu Efes Basketbol Takımı kadrosu ve kaliteli teknik direktörü sayesinde, 2018 – 2019 yılının şampiyonlukta üst sıraları zorlayacak takımları arasında gösterilmeye başlandı.

1: Shane Larkin, Vasilije Micic, Doğuş Balbay

2: Rodrigue Beaubois, Kuroslav Simon, Buğrahan Tuncer, Onuralp Bitim

3: James Anderson, Metecan Birsen, Birkan Batuk

4: Adrien Moerman, Brock Motum, Yiğitcan Saybir

5: Bryant Dunston, Tibor Pleiss, Sertaç Şanlı

Anadolu Efes Her Zaman Olduğundan Daha Güçlü

Anadolu Efes, bugüne kadar kurduğu kadrolardan çok daha uyumlu bir ekiple birlikte şampiyonluk yolunda büyük adımlar atmaya başladı. Rakipleri karşısında taktik disiplininden hiçbir zaman kopmadan, oyunu sürekli olarak kazanmak için oynayan bir oyuncu grubu oluşturuldu. Bu sayede başta oyuncular, daha sonra ise teknik ekip olmak üzere son derece başarılı bir kadro yapısı hazırlandı. Anadolu Efes 2018 – 2019 sezonunda şampiyonluğun en önemli adayları arasında yer almayı başardı.

Gelecekte bu adaylıkla ilgili durumun devam etmesi ve takımın sürekli olarak şampiyonluğa oynayan ekiplerin başında gelmesi bekleniyor. Bu sezonda alınacak olan galibiyetlerle birlikte önce Avrupa, daha sonra ise ligde tekrar yeni başarılara yelken açılacak. Teknik direktörüne sonsuz güvenleri bulunan oyuncular tarafından gösterilecek olan performanslarla birlikte özellikle takımın şampiyon olma ihtimali de yükseldi. Son yılların en iyi kadrolarından bir tanesine sahip olması nedeniyle dikkat çekmeyi başaran takım, güçlü olduğunu her maçta belli edecektir.

Kadro Numaraları Açıklandı

Anadolu Efes oyuncu numaraları ile ilgili sezon başında yaptığı açıklamalarla birlikte, taraftarlarının hangi oyuncuların formasını alacağını da belirlemiş oldu. Özellikle numaralarıyla özdeşleşen oyuncular için farklı rakamlar belirlenmedi. Kadroda yer alan isimler için açıklanan yeni kadro numaraları şu şekilde yenilendi;

PG pozisyonunda forma giyen Shane LARKIN numarası 0, PF pozisyonunda forma giyen Yiğitcan Saybir’in numarası 3, SG pozisyonunda oynayan Metecan Birsen’in numarası 6, SG pozisyonunda forma giyen Onuralp Bitim’in forma numarası 10 olarak açıklandı. SG pozisyonunda oynayan Rodrigue Beaubois forma numarası 1, PF pozisyonunda forma giyen Brock Motum’un forma numarası 12, SF olarak oynayan Birkan Batuk’un numarası 8, PG olarak oynayan Doğuş Balbay’ın forma numarası 4 olarak belirlendi.

C olarak oynayan Sertaç Şanlı’nın forma numarası 15, PF olarak oynayan Adrien Moerman’ın forma numarası 18, SG olarak forma giyen Buğrahan Tuncer’in forma numarası 19, C olarak forma giyen Tibor Pleiss’in numarası 21 oldu. Ayrıca PG pozisyonunda oynayan Vasilije Micic’in forma numarası 22, SF olarak oynayan James Anderson numarası 23, C olarak oynayan Bryant Dunston’un numarası 42, SG olarak oynayan Krunoslav Simon’un numarası 44 SG oldu. Oyuncuların yeni forma numaralarının belirlenmesi ve takımın tam anlamıyla kurulmasının ardından, antrenmanlara başlandı. Takımın yeni sezonda, Süper Lig bünyesinde en iyi performansı göstermesini sağlayacak olan tecrübeli oyuncuları bulunuyor. Hızlı hücum ve başarılı savunma olanağı bulunan bir takım hazırlanmasıyla birlikte, Anadolu Efes Kadrosu diğer çoğu Süper Lig takımından daha değerli görülmeye başlanmıştır.

Bu efsane kadro ile efsaneler yaratacağına inanan Anadolu Efes’in Forma ve Lisanslı ürünleri de Efsanelerin Markası Sportive’de. Lisanslı Anadolu Efes ürünlerini buradan satın alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir