Kategoriler
Spor branşını seç!

Boks Ekipmanları

Boks tüm vücudu çalıştıran oldukça kısa sürede etkisini gösteren spor faaliyetlerinden biridir. Boks yaptığınız zaman kısa süre içinde güçlendiğinizi hissedersiniz. Hem kol hem baka güçlenmesi için oldukça sağlıklı bir spordur.

Son zamanlarda da çok tercih edilen sporlardan biri olmuştur. Boks neredeyse birçok spor salonunda da yapılmakta ve eğitimi verilmektedir. Hem kadınlar hem erkekler boks konusunda eğitim almayı ve boks spor ile uğraşmayı seviyorlar. Boks yapmanız için bazı ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Bunları temin etmekse zor değildir. Boks çok tercih edilen bir spor olduğu için ekipmanlarını birçok yerde bulabilirsiniz.

Boks Eldiveni

Boks yaparken çok ağır bit torbaya yumruklar savurursunuz. Bunu yapmak aslında kolay değildir ve çok güç sarf etmeniz gerekir. Boks yaparken ellerinizin koruma altında olması gerekir. Yoksa o kadar ağır bir torbaya çıplak bir elle vurmanız ellerinize ciddi zarar verebilir. Bu nedenle boks eldivenleri özel olarak üretilir ve bu eldivenleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boks eldivenleri ellerinizi kullanmanız konusunda sizi yormaz. Ellerinizi gayet rahat hareket ettirebilirsiniz. Ancak bu aldığınız eldivene göre değişebilir.

Boks Torbası

Boks torbası yumruklar yemek için sizi bekleyen ağır bir torbadır. Bu torbaya tekme ve yumruk atarak kollarınızı ve bacaklarınızı geliştirirsiniz. Boks sporu bir yandan da bütün bedeni geliştiren sporlardan biridir. Çok tercih edilen sporu yapmak istiyorsanız bir boks torbanız olması gerekir. Boks torbası birçok spor salonunda vardır.

Boks Bandajı

Yaptığınız her sporda kendinizi korumanız gerekir. Boks bunlar içinde çok dikkat etmeniz gereken bir spordur. Oldukça güç kullanarak yaptığınız sporda torbanın size çarpma ihtimali yüksektir. Bu nedenle bir bandaj takarak kendinizi korumanız önemlidir.

Dişlik

Boks yaparken ağzınıza bir zarar gelebilir. Torba kafanıza çarpabilir ya da size çarparsa bir anda ağır bir darbe alabilirsiniz. Bunun için boks yaparken kendinizi koruma altına almanız gerekiyor. Boks yaparken dişlerinizi korumanız için özel dişlikler vardır. Kendinizi korumak için bu dişliklerden alabilir ve ağzınızda dururken spor yapabilirsiniz.

Spor faydalı olduğu kadar riskli de bir faaliyettir. Bu nedenle sporcular için özel olarak bir çok ekipman üretilmiştir. Bunları kullanarak sporları yapmanız sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Boks Kıyafetleri

Boks yaparken çok enerji harcarsınız. Bu nedenle tercih ettiğiniz kıyafetler kalın olamamalıdır. Kalın kıyafetler içinde çok terler ve spor yapacak enerjinizi kaybedebilirsiniz.  Daha ince ve hafif kıyafetler içinde spor yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Bu nedenle üretilen sporcu kıyafetleri vardır. Bu kıyafetler içinde daha az terlersiniz ve kıyafetlerin üzerinizdeki varlığını hissetmezsiniz bile.

Dizlik

Yaptığınız her sporda bacaklarınızı koruma altına almanız sağlığınız açısından önemlidir. Bacaklar her sporda çalışır. Bu nedenle zarar görme ihtimalleri de çok yüksektir. Eğer boks gibi tehlikeli bir spor yapıyorsanız da dizlik kullanmanız önemlidir. Boks yaparken kullandığınız dizlik sayesinde daha az hasar alabilirsiniz. Düşme ihtimaliniz olan her sporda dizlik kullanmanız oldukça önemli.

Darbe Yastığı

Boks sağlıklı olduğu kadar riskli de bir spordur. Boks yaparken darbe alma ihtimaliniz yüksektir. Aynı zamanda bir dövüş sanatı olan sporda darbe almayı elbette göze almalısınız. Kendinizi geliştirmek açısından oldukça keyifli ve stres attıran boks sporu, yeni başlayanlar için daha tehlikelidir. Eğer ilk defa boks sporu yapacaksanız önlemlerinizi tam almanız gerekir. Ne yapacağınızı tam bilmediğiniz için daha tehlikeli darbeler alabilirsiniz. Eğer önlem de almazsanız boks yaparken bedeniniz ciddi zararlar görebilir. Önlem almak için gerekli ekipmanların hepsinin kullanılması şarttır.

Ekipmanların kullanılmasının yanı sıra yeni başlayanların darbeye karşı dayanıksız olduklarını unutmamalarını gerekir. Eğer ilk defa boks sporu ile ilgilenecekseniz alacağınız darbeler size çok zarar verebilir. Bu darbe zararlarını en aza indirmek için darbe yastığı alabilirisiniz. Darbe yastığı sizi tüm darbelere karşı iyi korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir