Kategoriler
Spor branşını seç!

Euro 2020’nin En Dinamik Takımı: Türkiye

Euro 2020 tüm dünyada olduğu ülkemizde de büyük bir heyecan uyandırıyor. Dünyanın sağlıkla sınandığı ve zorlu bir dönemi geride bırakmaya çalıştığı şu günlerde futbol coşkusu herkesin heyecanını arttırırken özlenen günlerin geri dönmesi ile kamuoyunda ciddi ses uyandırıyor. A Milli Futbol Takımı’mız Euro 2020 A grubunda yer alırken rakipleri ise İsviçre, İtalya ve Galler olacak. Turnuvanın en fazla konuşulan takımlarından biri olarak Türk Milli takımı dikkatleri üzerine çekerken takımlar arasındaki en genç yaş ortalamasına sahip olması öne çıkmaktadır.

Futbol Heyecanı Artıyor

A Milli Futbol Takımımız yeni nesil oyuncuları kadrosuna davet ederek büyük bit heyecan yarattı. Diğer takımlarında kadrosunu açıklaması ile birlikte Milli Takımımızın yaş ortalamasının 25 olduğu gözlenirken yeni jenerasyonun neler yapabileceği ise merak uyandırdı. Türkiye’nin yaş ortalaması 25,1 olarak açıklanırken en genç takımlar arasında birinci sırada yer alıyor. Türkiye’den sonra ise 25.3 yaş ortalaması ile Galler ikinciliği alırken 25.7 yaş ortalaması ile Ukrayna ve İngiltere 3-4 paylaşırken en genç beşinci takım ise 2.4 yaş ortalaması ise Almanya oluyor.

Deneyimli Oyuncular Gözde

A Milli Takım kadrosu oluşturulurken yeni jenerasyon oyuncuların çoğunlukta olduğu gözlenirken deneyimli oyunculardan da ciddi destek alınacağı belirtildi. 30 yaşını aşmış dört oyuncu takımın abiliğini yaparken bu isimler arasında Burak Yılmaz, Mahmut Tekdemir, Efe can Karaca ve kaleci Mert Günok yer alıyor. Takımın en tecrübeli oyuncusu olarak 35 yaşındaki Burak Yılmaz öne çıkarken en genç oyuncu ise 19 yaşındaki Rıdvan Yılmaz’dır.

Euro 2020

Burak Yılmaz Çok İddialı

Euro 2020 A Milli Takımımızın bu yılda en öne çıkan ismi Burak Yılmaz olacak. Ozan Tufan ve Burak Yılmaz gibi deneyimli isimler geçtiğimiz yıllarda istenilen performansı göstermiş olup Euro 2016’da bir gole imza atmıştır. Burak Yılmaz toplam 29 gol atarak en fazla gol atan ikinci oyuncu olurken Ozan Tufan’ın ise Euro 2016’da attığı gol sayısı 6’dır. Bu yıl bu iki yıldız futbolcu Euro 2020’de adlarından söz ettirmek için sahaya çıkacak ve Milli Takımımızı öne taşımak için çalışma gerçekleştirecek. Şenol Güneş’inde Burak Yılmaz’dan büyük beklentisi olduğu bilinmektedir.

Hedefimiz Gruptan Çıkmak

Türkiye’nin Teknik Direktörü Şenol Güneş ise Euro 2020’nin en deneyimli hocası olarak öne çıkmaktadır. 69 yaşındaki teknik adam bu yönüyle dikkat çekerken öncelikli hedeflerinin birinci olmaktan ziyade gruptan birinci olarak çıkmayı bilmeleri gerektiğini söylerken gruptan çıkmanın yanı sıra Türkiye’nin adını güzel duyurmaya çalışacaklarını da belirtti. Milli Takımımızın ilk maçı 11 Haziran’da İtalya ile olacak ve Şenol Hoca İtalya’nın güçlü olduğunu, aşılması zor rakiplerle eşlettiklerini belirtirken üst seviye takımlar ile eşleşmenin olumlu olduğunu takımı zorlayarak neler yapılacağını göstererek serüvendeki sıralamanın aksine Türkiye’ye yakışır oyun sergilemek istediklerini duyurdu.