Kategoriler
Spor branşını seç!

Fitness Ekipmanları

Fitness son günlerde daha çok tercih edilmeye başladı. Daha fit bir görünümün yanında sağlıklı olmak isteyen birçok insan fitness yapmayı tercih ediyor. Fitness hem spor salonlarında bir hoca yardımı ile hem de evde yapılacak bir spordur. Eğer hiçbir şey bilmiyorsanız evde yapmak için çekilen videolardan yardım alabilirsiniz.

Pilates Topu

Pilates topu, pilates yaparken kullanılır. Top ile vücudu kontrol etmek daha kolaydır. Havada yapılan hareketleri top yardımı ile yapabilirsiniz. Kontrol sağlamak için de pilates topu tercih edilir. Pilates topu büyük ve küçük olarak iki tanedir. İkisinin de spor hareketleri içinde farklı görevleri vardır.

Aerobik Minderi

Aerobik minderi, aerobik sporları yapanlar için özel tasarlanmış bir minderdir. Minder üstünde rahat hareket edilmesini sağlar. Düşme veya kayma gibi sorunların önüne geçer. Minder kullanarak daha rahat edebilirsiniz.

Atlama İpi

Atlama ipi evde ya da salonda kullanılabilir. Atlama ipi ile aslında bildiğiniz atlama hareketini yaparsınız. İp atlama kilo verme konusunda oldukça yararlıdır. Bu nedenle kilo vermek isteyenler atlama ipi ile kilo verebilirler. Atlama ipini hem evde hem de bir spor salonunda rahatça kullanabilirsiniz.

Step Tahtası

Step tahtası üstüne inip çıkarak zayıflama ve güçlenme sağlayacağınız bir ekipmandır. Bu tahta ile rahatlıkla evde spor yapabilirsiniz. İnternette step tahtası ile yapılacak bir çok değişik hareket videosu vardır. Bu hareket hem kaslarınızın güçlenmesi hem de vücudunuzun daha iyi şekil alması için önemli hareketlerdir.

Jimnastik Topu

Jimnastik de hem evde hem bir spor salonun yapabileceğiniz sporlardan biridir. Jimnastik zayıflamak için de yapılır. Eğer güçlenmek ya da vücut kontrol sağlamak istiyorsanız jimnastik topu kullanmanız işinize yarayacaktır. Jimnastik topu ile hareketler yapmak hem daha sağlıklı hem daha keyiflidir.

Hulohop

Hulahop, belde dönderilen çembere verilen isimdir. Bu çemberi döndermek için belinizi dikkatli çevirmeniz gerekir. Belin düzenli hareket etmesi ile çember belinizde döner. Bu işlemi yaparken karnınız ve beliniz çalışır. Hulahop çevirmek belinizi inceltmek için kullanabileceğiniz ekipmanlardan biridir.

Yoga Seti

Yoga seti, yoga yapmanız için alabileceğiniz bir settir. Yoga seti ile evde rahatlıkla yoga yapabilirsiniz. Yoga yaparak vücudunuzu sağlıklı tutabilirsiniz. İnsan bedeninin hareket etmesi gerekir. Hareket etmek için en güzel sporlardan biri de yogadır.

Serbest Ağırlık Aletleri

Fitness yaparken de ağırlık ile çalışmanız kaslarınızın daha çok hareket etmesini sağlar. Eğer fitness ile kaslı bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız çok uzun süre yapmanız gerekir. Bu kadar uzun sürede sonuç alamamak da sizin enerjinizi düşürebilir. Bu nedenle fitness yaparken ağırlık kullanabilirsiniz.

Pilates Minderi

Plates yaparken birçok farklı hareket yapabilirsiniz. Bu hareketler havada ve yerde olarak ikiye ayrılır. Havada denilen hareketler ayakta yapılan ve oldukça zor olan hareketlerdir. Pilates yaparken sadece havada hareketler yapmaya dayanamayabilirsiniz. Bu yüzden yerde hareketler yapmanız da daha iyi olur.

Pilates yaparken yerde yapılacak hareket için bir minder almanız önemlidir. Yere yattığınız zaman vücudunuzda ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden yumuşak dokulu bir mindere yatmak daha iyi olur.

Yoga Lastiği

Yoga lastiği evde spor yapmak isteyenler için en iyi ekipmanlardan biridir. Hem kollarınızı hem de bacaklarınızı çalıştıran bu lastik ile evde spor yapabilirsiniz. Hem yoga yaparken hem de pilates yaparken lastik kullanabilirsiniz. Lastik hareketleri sizi çok yormayacağı gibi zayıflamak veya kas yapmakta işe yarayacaktır.

Fitness Yaparak Zayıflanır Mı?

Fitness ekipmanlarının ne işe yaradığını anlattık. Ancak yine de emin olamıyor ve fitness ile zayıflayabilir miyim diye merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle fitness büyük bir sabır spordur. Amacınız ne olursa olsun sabırla hareket etmeniz gerekir. Fitness sporları kısa süre içinde sonuç verecek sporlar değildir. Eğer zayıflamak için spor yapıyorsanız fitness ile birlikte yemek düzenine de dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir