Kategoriler
Spor branşını seç!

Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

Herkesin hayalinde arkadaşları veya ailesi ile arabaya atlayıp diyar diyar gezip kamp yapmak yatar. Bazısı cesaret edemez hep fikirde kalır bazısı ile çoktan yapmış ve bir kere tadına varıp bir daha vazgeçememiştir. Sizde henüz kamp keyfi ile tanışmadıysanız bu yazımızı sizler için hazırladık. Kamp hayalinizin kabusa dönüşmesi de çok muhtemeldir unutmayın. Bu sebepten iyi bir kamp tatilinin iyi bir hazırlık sürecinden geçtiğini sizlere hatırlatarak öncelikle işe çadır almakla başlamanız gerektiğinizi söylemek isteriz. Çadır seçimi de dahil tüm incelikleri gelin hep birlikte masaya yatıralım.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır sizin için konaklama mekânı olacağından alırken en fazla önemsemeniz gereken malzemedir. Yaz ayında olduğumuz için deniz kenarı bir yerde çadır kuracağınızı düşünürsek içine girdiğinizde saunadaymış gibi hissetmek eminiz ki hoşunuza gitmeyecektir. Bu sebepten yaz aylarında mümkün olduğunca havalandırması olan çadır seçilmelidir. Bu havalandırmalar çadırın içinde nemin birikmesini engelleyecektir. Ayrıca mutlaka çadır altlığı da olmalıdır ki bu hem konforunuzu hem de çadırın ömrünü uzatacaktır. Çadırın içerisinde fener kullanmak istemiyor ve elektriğe de erişiminiz var ise o zaman devreye çadır lambası girecektir ki kayış alarak lambayı da sabitleyebilirsiniz.

Tatil Öncesi Rotanızı Oluşturun

Macera için arkadaşlarınızla ile yola çıkacaksanız bile kafanızın götürdüğü yere gitmek her zaman çok macera içermeyebilir. Bu sebepten planlı hareket etmek gerekir. Kaç gün tatil yapacaksanız konaklayacağınız yerleri önceden seçerek kafanızın daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde arabanın içerisinde saatlerce dolanarak yer aramanız size zaman kaybettirecektir.

Yanınıza Almanız Gereken Malzemeler

Çadırınızda daha rahat etmek için mutlaka mat veya uyku tulumu almalısınız. Bazı kişiler çadır içi yatakta alabilmektedir bu sizin tercihinize kalmıştır ancak konforlu bir kamp için mutlaka birini tercih etmelisiniz. Her zaman elektriğe erişiminiz olmayabilir bu sebepten mutlaka fener ve mümkünse kafa feneri almanızı öneririz. Plaj havlusuna verdiğiniz önemi kişisel havlularınıza da vermenizi öneririz ve mutlaka el, vücut ve plaj havlusunu yedekleri ile yanınıza alınız. Yaz ayında olmamız ve havanında nemli olması sayesinde geceleri daha rahat uyumanızı sağlayacak sinek ilacı almayı da ihmal etmeyin. Hangi çeşidini tercih edeceğiniz size kalmıştır. Son olarak ise kamp masası ve sandalyesi gerekmektedir. Hamak kurmak isterseniz yine kişisel zevklerinizi arttıracak her türlü ekipmanı yanınızda götürmeniz şarttır.

Püf Noktaları

Kamp tatili yaparken bazı önemli noktalar vardır. Örneğin her zaman yanınızda yedek su şişeleri bulundurmalı veya tesislerde konaklayacak dahi olsanız temel tüketim gıdalarınızdan biraz bulundurmalısınız. Tuvalet sorununu aşabilmek adına modern aletler kullanabilirsiniz. Eğer orman kampı yapmak istiyor ve bakir alanlarda çadır kuracaksanız mutlaka önceden alışveriş listesi oluşturun ve kalacağınız güne yetecek kadar gıdalarınızı stoklayın. Çadırınızın hiçbir zaman fermuarını açık bırakmayın böylece hayvanların içeri girmesini engellemiş olursunuz ve merak etmeyin bu çadırlar arkadan kilitlendiğinde önden açılmayacağından geceleri ekstra korku duymanıza gerek yoktur. Son olarak ise hatırlatmak isteriz ki her zaman her yeri bulduğumuz gibi veya kirli bile bulduysak temiz bırakarak sosyal görevlerimizi yerine getirelim ki sevdiğimiz doğanın ömrünü uzatalım. Şimdiden huzur dolu tatiller dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir