Kategoriler
Spor branşını seç!

Kayak Merkezi Önerileri

Kış geldiğine göre sıkı sıkı giyinip kayak merkezlerine doğru yola çıkabiliriz. Hafta sonları, sömestr gibi tatil günlerinde kalabalık ya da tek gidilip doya doya eğlenebileceğiniz kayak merkezlerinden birkaçını inceleyeceğiz bugün…

Palandöken – Erzurum Kayak Merkezi

28 km’lik uzunluğu ile profesyonel ve acemi kayakçılara hitap eden Palandöken – Erzurum kayak merkezinin en uzun pisti 12 km’den oluşuyor. 3160 metre yükseklikteki kayak alanının başlangıç ve bitiş noktası arasındaki yükseklik farkının 1000 M olduğu söyleniyor. Ejder ve Kapıkaya pistleri Slalom ve Büyük Slalom yarışmalarında tescillenmiş pistler olduğu için kayakçılar arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Palandöken Kayak Merkezinin saatte 4500 kişi kapasiteli 5 adet telesiyeji, saatte 300 kişi kapasiteli 1 adet teleski’i, toplam 1800 kişi kapasiteli 2 adet baby lifti ve saatte 1500 kişi kapasiteli 1 adet gondol lifti bulunmaktadır.

Sen de kayak meraklısıysan, dünyanın en dik ve en uzun pistlerinin yer aldığı, şehir merkezine 7 km uzaklıkta yer alan Erzurum – Palandöken kayak merkezinde doğa ile baş başa bir kayak deneyimi yaşayabilirsin!

Kartepe Kayak Merkezi

Doğal güzelliği, ormanları ve Sapanca Gölü’ne yakınlığı ile dikkat çeken Kartepe Kayak Merkezi birçok kayak tutkununun tercih sebebi. Aralık ve Şubat ayları içinde kayak yapabildiğin Kartepe’de kar kalınlığı ortalama olarak 80 – 200 cm arasında değişiyor.

Kartepe kayak merkezinde 4 lift, 3 telesiyej, 1 teleski mevcut. Toplam pist sayısı 12 ader olan Kartepe’de pist uzunlukları 400 -3500 M arasında değişiyor.

Aslında kayak yaparken dağın yamacında kalan şehrin bulutlar içinden kayboloşunu deneyimleyebileceğin Kartepe, hafta sonu kaçamağı için bire bir!

Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye’nin 1961 yılında milli park ilan edilen Uludağ, birçok konaklama seçenekleri ve özel pistleri ile kayak tutkunlarının uğrak noktası. Uludağ’da Alp ve Kuzey disiplini ile “Tur Kayağı” ve “Helikopterli Kayak” uygulamalarının yanı sıra snowboard, bigfoot, buz pateni, kar motosikleti gibi aktivitelerde yapabilirsin.

Aralık ve Mart aylarında kayak yapabileceğin Uludağ’da kayak alanı 1750-2543 m yükseklikten oluşuyor. Uludağ’da otellerin bulunduğu alanda 8 telesiyej, 7 teleski olmak üzere 15 mekanik tesiste 11bin kişi/saat kapasite mevcuttur. En uzun pisti 2 km olan Uludağ’da 30’dan fazla pist bulunmaktadır.

Keyifli etkinliklere ortak olacağınız Uludağ’a uğramadan kayak yapmayın!

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kış turizminin ve snowboard sporunun en çok yapıldığı bölgenin arasında yer alan Kartalkaya’nin merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplı. Ortalama 3 metreye yakın kar kalınlığı ile karşılaşılan Kartalkaya’da hakim rüzgar yönü batı – kuzeybatıdır.

Kendine Aralık – Mart ayları içerisinde kayak yapmak için Kartalkaya’da bir hediye verebilirsin çünkü Türkiye’de ilk ve tek snowboard için hazırlanmış Avrupa düzeyinde özel bir piste sahip.

Kartalkaya’da 2 adet telesiyaj, 6 adet teleski ve 3 adet baby lift olmak üzere 11 lift bulunuyor. Mekanik tesiste toplam taşıma kapasitesi 6000 kişi/saattir. Toplam 12 adet pisti bulunan Kartalkaya’da toplam uzunluk 20 km’yi bulmaktadır.

Her mevsimin tadı ayrı ama sen yine de güzel bir kış ayı geçir!

Spor dolu sağlıklı günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir