Kategoriler
Spor branşını seç!

Mega Trend Bale Antrenmanı

Mega Trend Bale Antrenmanı; Mega Trend Bale, diğer birçok dans türünden çok daha disiplinli ve kuralcı bir danstır. Bu nedenle bale öğrenenlerin sorumluluk duygusunun yüksek olduğu söylenebilir. Ancak kuralların genişletilmesi ve çiğnenemeyecek kuralların olması da balenin bir özelliğidir.

Klasik bale ise balenin bu değişmez kurallarının katı bir şekilde uygulandığı ve hareketin belirli bir bale türünün temeli olarak kabul edildiği bir türdür. Klasik balenin temel hareketleri her eğitimin başında uygulanır ve sonraki birkaç yıllık eğitim için temel oluşturur. Temel bale hareketlerini öğrenmeyen öğrenciler bir sonraki seviyeye veya sınıfa geçemezler.

Mega Trend Bale Antrenmanı

Mega Trend Bale Vücuda Neden Gerekli?

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan bale eğitiminde uygulanan klasik balenin temel hareketleri: pil eğilimi Temel bale hareketlerinden biri olan Batman Tendu, ayak tabanlarını yere sürterek bitiş noktasına getiren bir harekettir. Amaç, kalçalarınız tamamen açık ve dizleriniz yanlarınızda olacak şekilde ayakta durmaktır. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve ileri geri tekrarlayın.

Kıç jeti Bale hareketleri, ayak tabanlarının popo jetlerine sürtünmesiyle gerçekleştirilir. Son trende. Parmak uçlarınızı yerden kaldırın ve aynı sırt konumunda kapatın. jumper etrafında Ron de Jambert baledeki basit hareketlerden biridir. Önce bacağınızı başlangıç ​​pozisyonuna getirin, ardından yarım daire şeklinde öne doğru uzatın, ardından harekete devam etmek için tamamen geri döndürün. frappe Balenin temel hareketlerinden biri olan frappe, ayağı aktif olarak öne doğru çekmeyi içerir. Üç aşamada hareket edebilirsiniz: yanlara, geriye ve ileriye. Mega Trend Bale pratiğinde hakim olunması gereken hareketlerden biridir.

Fondü Fondü, bir bacağın kaldırıldığı ve destek ayağının katlandığı bir harekettir. Her iki dizinizi aynı anda gerin ve güçlendirilmiş dizleri ileri geri ve sola ve sağa germe hareketini tekrarlayın. Balede en zor hareketlerden biridir. Gelişmiş Bale hareketleri parmak uçlarının uzatılması ve dizlerin kaldırılmasıyla oluşturulur. Bacaklar öne, yana ve arkaya açılır. Bu hareketler halter egzersizleri olarak da tekrarlanır.

Mega Trend Bale Antrenmanı

Bale de Hangi Kas Grupları Çalışır?

Mega Trend Bale yapmak isteyen insanları, çocuklarını baleye götürmek isteyen aileleri veya sadece bale gösterilerini izlemeyi sevenleri bir araya getirmek için mükemmel bir soru. Soru şu: “Nasılsın? Uzun süredir bir bale profesyoneli için kolay bir görev gibi görünüyor, ancak uzmanlığa sahipler. Temel bir bale hareketinde, dansçı rahat bir şekilde ayak parmaklarının üzerinde durur. İşte parmak ucundaki sır:

  • Gelişmiş bacak kasları
  • Bacak kas gücü
  • Kalça kas gücü

Bu uzun vadeli bir eğitim olarak kabul edilebilir.

Mega Trend Bale Hazırlık Hareketleri

Mega Trend Bale hazırlık yapılmadan yapılamayan bir danstır. Bale pratiği, dansçıların kaslarını yırtmasını ve yaralanmasını önlemek içindirBacakları açarak bale hareketleri barda veya ayakta yapılabilir. Yürütme, diz arkasını gererek ve bacağı öne doğru bükerek bir nokta veya fleksiyon pozisyonunda yapılır. Balede kasıkları germek için ısınma hareketleri de yapıyoruz. Bacaklarınızı mümkün olduğunca yanlara doğru açın, dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı yukarı doğru bükün. Dizi geri itmeye çalışmak tüm kasları çalıştıracak ve dansçıyı esnetecektir.

Mega Trend Bale Antrenmanı

Bale de Isınma Nasıl Olmalı?

Mega Trend Bale ve fitness egzersizlerini birleştirmek tüm vücudu tonlandırır ve herkesin bir balerin gibi güzel, sıkı ve sıkı kaslara sahip olmasını sağlar. Mary Helen Bowers’ın New York fitness programı Ballet Beautiful özellikle başarılı. Bowers, aslında çok yoğun, terli ve özellikle etkili bir antrenmanda klasik balenin zarif hareketlerine güveniyor. Düzenli egzersizlerle antrenman yapın ve uzun zamandır beklenen güzel tanımlanmış kaslara, dik duruşa, zarafete ve daha da fazla esnekliğe sahip olacaksınız.