Kategoriler
Spor branşını seç!

Pilatese Başlarken Gerekli Olan Ekipmanlar Nelerdir?

Pilates vücuda esneklik kazandırmak, sıkılaşmak veya kilo vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilen ve çok popüler olan sporlardan biridir. Özellikle evde çok zaman geçiren ve standartlaşmış hayatına bir yenilik katmak isteyen ev hanımları tarafından son dönemlerde en fazla aratılan konuların başında gelirken zamansız ve 7’den 70’e cinsiyetsiz bir şekilde milyonlarca kişinin tercihi olan pilatese son dönemlerde ilgi duyuyor iseniz başlangıç için sizlere rehber niteliğinde olacak bir yazı hazırladık.

Pilates İçin Kıyafetin Seçimi

Salonda pilates yapacak iseniz spor kıyafetleriniz ile gitmekte oldukça gönüllü davranacak ve bu konuda herhangi bir zorlama hissetmeyeceksinizdir ancak özellikle evinizde pilates yapmaya karar verdiyseniz günlük eşofman yahut pijamalarınız ile spor yapmayı düşünüyor iseniz bu fikirden hemen vazgeçmeniz sizlere ilk önerimiz olacaktır. Spor yapmak ciddi bir iştir ve disiplinli hareket edilmediği sürece verimi azalacaktır. Fiziksel olarak değil psikolojik açıdan da sporun size olan faydalarından yararlanmak için www.sportive.com.tr girerek zevkinize ve bütçenize uygun kıyafetleri kolayca satın alabilirsiniz.

Pilates Matı Mutlaka Gereklidir

Pilates egzersizleri için düz bir zemin sıkça kullanılır ve size zarar vermeyecek, vücudunuzun rahat etmesini sağlayacak dilediğiniz yumuşaklıkta pilates matı mutlaka edinilmelidir. Bu mat çalışmalarınıza kolaylık sağlarken aynı zamanda vücudunuzun dengesini korumasına yardım eder ve hareketleri daha doğru yapmanızı sağlar. Matı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de kaymaz tabanlı oluşudur. Orta yumuşaklıkta kalınlığı 10 mm olan ve kaymaz özelliği olan dilediğiniz renkte mat ile spor motivasyonu kazabilirsiniz.

Akla İlk Gelen Pilates Topu

Sporla uzaktan alakası olan hemen hemen herkesin evinde bir heves aldığı pilates topu bulunur. Pilates egzersizleri yapmak için sizin de evinizde pilates topunun bulunması gereklidir. Bu topu bacak ve kol çalışmalarınızda kullanacaksınız ve vücudu kuvvetlendirmek için pilatesin olmazsa olmaz ekipmanlarından biridir. Pilates topu satın alırken boyunuza uygun olan tercih edilmelidir ayrıca dilerseniz daha küçük boyunu da edinerek kuvvet egzersizlerinde kullanabilirsiniz. Pilates topu gibi pilates çemberi de gereklidir. Hafif ve orta egzersizlerde genellikle pilates çemberi tercih edilmektedir. Spor yaparken eğlenmek ve spordan aldığınız keyfi arttırmak için pilates topu ve pilates çemberi temin edebilirsiniz.

Neden Pilates Yapmalısınız?

Pilates sporu kişiye güç kazandırırken vücudun esnekliğini arttırır ve zayıf kasların güçlenmesini sağlar. Ayrıca kalp sağlığı içinde uzmanlar tarafından önerilen sporlardan biridir. Kilo verme sürecinde diyetinizi desteklerken vücudun sıkılaşmasını sağlarken tüm vücut kaslarınızı çalıştırarak kasların güçlenmesine de destek vererek daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Sırt bölgenizce yahut eklemlerinizde ağrı sorunu yaşıyor iseniz pilates bu ağrıların azalmasına ve tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Vücutta kemik yorgunluğunu arttıran bu spor aynı zamanda günlük hayatınızdaki işlerinizde de size yardımcı olacak ve rutin işlerinizi eskiye nazaran daha kolay yaptığınızı kısa sürede fark edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan tüm pilates ürünleri için ; https://www.sportive.com.tr/sporlar-fitness-pilates-yoga/