Türkiye’de Yüzmek İçin İdeal Yerler

Yazar: · 11 Haziran 2017 ·

Yaz deyince herkesin aklına deniz kum güneş kombinasyonu gelir. Özellikle spor amaçları yüzen kişiler için bu aylar vazgeçilmez bir nimet gibidir. Çünkü hem ta l yapıp hem de spor yapmak dünyanın en keyif verici olaylarından biridir.

Biz de sizin için bu aylarda yüzebileceğiz güzel mekanları derledik.

Marmara Bölgesi:

  1. Avşa Adası: Büyük plajıyla ve İstanbul’a yakın olması ile birçok kişinin tercihi haline gelmiş olan adada siz de yüzmenin key ne varabilirsiniz.
  2. Büyükada: Adanın birçok yerinde hem ücretli hem de ücretsiz plajlar mevcut. Tercinize göre mükemmel vakitler geçirebilirsiniz.

Ege Bölgesi:

  1. Ilıca (Çeşme): Ilıca denizinin içinde sıcak su kaynakları yani ılıcalar bulunuyor. Sahilin adı da buradan geliyor. Yüzmek için harika bir denize ve plaja sahip olan Ilıca vazgeçilmezlerinizden olabilir.
  2. Kelebekler Vadisi (Fethiye): Özellikle sporcuların kamp yapıp yüzdüğü yerlerden olan Kelebekler Vadisi, yüzme sporunuzu en büyük tutkunuz haline ge rebilir.

Akdeniz Bölgesi:

  1. Patara Plajı(Kaş): Akdeniz’in enuzun plajına sahip olan Patara sakin denizi ile yüzücülerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.
  2. Lara (Antalya): Mavi bayraklı plaja sahip olan Lara, Akdeniz Bölgesi’nin incilerinden bir tanesidir.

    Yorum Yap