Kategoriler
İlk adımı at! Kendini motive et! Spor branşını seç!

Türkiye’de Yüzmek İçin İdeal Yerler

Yaz deyince herkesin aklına deniz kum güneş kombinasyonu gelir. Özellikle spor amaçları yüzen kişiler için bu aylar vazgeçilmez bir nimet gibidir. Çünkü hem ta l yapıp hem de spor yapmak dünyanın en keyif verici olaylarından biridir.

Biz de sizin için bu aylarda yüzebileceğiz güzel mekanları derledik.

Marmara Bölgesi:

  1. Avşa Adası: Büyük plajıyla ve İstanbul’a yakın olması ile birçok kişinin tercihi haline gelmiş olan adada siz de yüzmenin key ne varabilirsiniz.
  2. Büyükada: Adanın birçok yerinde hem ücretli hem de ücretsiz plajlar mevcut. Tercinize göre mükemmel vakitler geçirebilirsiniz.

Ege Bölgesi:

  1. Ilıca (Çeşme): Ilıca denizinin içinde sıcak su kaynakları yani ılıcalar bulunuyor. Sahilin adı da buradan geliyor. Yüzmek için harika bir denize ve plaja sahip olan Ilıca vazgeçilmezlerinizden olabilir.
  2. Kelebekler Vadisi (Fethiye): Özellikle sporcuların kamp yapıp yüzdüğü yerlerden olan Kelebekler Vadisi, yüzme sporunuzu en büyük tutkunuz haline ge rebilir.

Akdeniz Bölgesi:

  1. Patara Plajı(Kaş): Akdeniz’in enuzun plajına sahip olan Patara sakin denizi ile yüzücülerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.
  2. Lara (Antalya): Mavi bayraklı plaja sahip olan Lara, Akdeniz Bölgesi’nin incilerinden bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir