Kategoriler
Spor branşını seç!

Yürümek Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Yürümek Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu; Spor salonunda terlemeden veya katı bir beslenme planı izlemeden kilo vermek, çoğumuz için bir rüya gibi geliyor. Ancak bu fikir çok da abartılı değil çünkü yürümek kilo vermenize de yardımcı olabilir. Düzenli olarak kilometrelerce koşarsanız, tartılarda anında başarı bekleyebilirsiniz. Ama gerçekten işe yarıyor mu? Ve bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Başlamanız için size ipuçları vereceğiz ve kilo vermenin nasıl gerçekten bir yürüyüşe dönüşebileceğini göstereceğiz.

Pek çok insan, işten önce kapsamlı bir sabah antrenmanı için artık kendilerini hazırlayamaz. Ve tabii ki akşam işten sonra değil. Yalnız değilsiniz. Ne de olsa, günlük yaşam yeterince streslidir ve kendimize ayırdığımız zaman genellikle çok kısadır. İş ve süpermarket, aile zamanı ve temizlik maratonları arasında, kapsamlı bir fitness seansı için çok az zaman kaldı.

Yürümek Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu

Yürümek Hangi Zamanlar da Daha Çok Etkili Olur

Kış zamanlarında yürüyüş, en iyi 10 boş zaman etkinliği arasında en üst sırada yer aldı. Kapalı spor salonlarına ve eğlenceye alternatif olmaması insanları yetersiz bıraktı. Sabahları, öğle yemeğinden sonra veya işten sonra insanlar evlerinde, parklarda ve ormanlarda dolaşırlardı.

Birçok insanın bilmediği şey, yürümenin gerçek bir egzersiz olduğudur. Yürümek sağlığı iyileştirir, yağ yakmaya yardımcı olur ve rahatlatır. Bu üçü, daha sık yürüyüşler yapmak için iyi noktalar ve güçlü argümanlardır. Düzenli yürüyüş eğitimi, kardiyovasküler ve bağışıklık sistemlerini güçlendirir ve ayrıca diyabet ve diğer hastalıkların gelişimini önleyebilir.

Yürürken Vereceğiniz Kilolara Şaşıracaksınız

Bununla birlikte, gerçekten kilo vermek için gereken adımların sayısı birkaç faktöre bağlıdır. Kalori tüketimi kilo vermenin anahtarıdır. Yaktığınızdan daha az kalori alırsanız kilo verirsiniz. Bir pound yağ yaklaşık 7.000 kaloriye eşittir. Bu, 1 kilo vermek için fazladan 7.000 kalori yakmanız gerektiği anlamına gelir.

Woking’in devreye girdiği yer burasıdır. Ortalama 5 km/s hızla yürümek saatte yaklaşık 240 kalori yakar. Hızı 7 km/h’ye çıkarırsanız, zaten 360 ​​kalori olacaktır. UYARI: Gösterilen sayılar ortalama değerlerdir. Gerçek enerji harcamanız, kilonuz da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Ne kadar ağırsanız, herhangi bir aktivitede o kadar fazla kalori yakarsınız. Karşılaştırma için, 80 kiloluk bir kişi, 50 kiloluk bir kişi olarak yürürken neredeyse iki kat daha fazla kalori yakabilir. Eğim ve ek ağırlık da yanma etkisini en üst düzeye çıkarır.

Yürümek Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu

Evde Yürüyüş Hareketleriyle Kilo Verebilirsiniz

Çok soğuk, çok nemli, çok karanlık, çok erken, çok geç – evden çıkmak istememeniz için birçok neden var. Evde yürüyüş eğitimi yapmak için biraz daha fırsatınız olması güzel.

Sörf yaparken oturmanız gerektiğini kim söyledi Telefonunuzda Facebook zaman tünelinizde veya Instagram hikayelerinizde gezinmek tam bir daire çizmenizi sağlayacaktır. Atıştırmalıkların ve içeceklerin mutfakta saklanmasının iki anlamı vardır. Yalnızca oraya giden adımları başaranlar onları alabilir. Telefonunuz varsa kalkın ve dolaşın. Bu sadece kalori yakmakla kalmaz, aynı zamanda sesiniz üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Yürümek ve Egzersiz

Birçok spor projesi dış çevre nedeniyle başarısız oldu. Yürümenin günlük hayata iyi entegre olması iyi bir şey. İşte bazı ipuçları: Yürüme mesafenizi artırın: Toplu taşıma kullanırken, bir durak önce inin ve kalan durakları yürüyün. Sürücüler sadece daha uzağa park ederler.

Öğle tatilinizi değerlendirin: Yemekhaneye gidip sağlıksız yiyecekler yemek yerine molada yürüyüş yapın. Yol boyunca taze salata alabileceğiniz kafeler de olabilir. Arabada değil yürüyerek: Arkadaşlarınızla akşam yemeğine mi davetlisiniz yoksa şık bir barda bir gece mi geçirmek istiyorsunuz? Buluşma noktasına ulaşmak için zaman ayırın. Merdivenleri Kullanmak: Asansörler büyüleyici bir şekilde rahat ve hızlıdır, ancak kalkış sırasında işe yaramaz. Merdivenleri kullanarak adım sayısını toplamak daha iyidir.