Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Eski Kotlarıma Giremiyorum Diyorsanız!

Fazlalıklarınız mı var? Kilolarınızdan mı kurtulamıyorsunuz? Eski kotlarıma, elbiselerime giremiyorum, çok kilo aldım diyenlerdenseniz, sizlere tüm bu sıkıntıdan kurtulmanız için birkaç tüyo verelim.

Her Yemekten Önce Bir Bardak

Yemeklerden önce bir bardak su içmek, tokluk hissi verir. Ayrıca su içmenin kilo vermekte ki yararları da saymakla bitmez.

Su içmek metabolizmanın hızlanmasına ve yağların yakılmasına yardımcı olur. Hızlı bir şekilde kilo vermek için bol bol su tüketimi sağlanmalıdır.

Kahve ve Yeşil Çay Tüketin

Kahve içmenin kilo aldırdığı iddiaları tamamen şişirme haberdir. Kahve haksız bir şekilde günah keçisi seçilmiştir.

Sütlü kahve içmektense, sade kahve içmeyi tercih etmelisiniz. Sütlü kahve yağlanmayı sağlayabilir ancak sade kahve içimi yağ yakımını hızlandıran bir unsurdur.

Kaliteli ve sade içilen bir kahve, yağ yakımını %20 oranlarında arttırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Ancak şunu unutmayın! Kahvenin içine şurup, şeker süt eklemeniz, kahvenin tüm yağ yakıcı özelliklerinin yok olmasına sebep olur.

Yeşil çayın bu konuda ki yararlarından bahsetmemize gerek bile yok. Çoğu zayıflama küründe yeşil çay kullanılması da bu sebeptendir.

Yeşil çayın antioksidan etkisi ve az miktarda kafein bulundurması, yağ yakımını belli oranlarda hızlandırmaktadır.

İşlenmiş Şeker, İşlenmiş Karbonhidrat

Yapısıyla oynanmış her türlü besinin, insan sağlığına büyük oranda zararı bulunmaktadır.

Bu tür besinler yağlanmayı hızlandırır ve fazlaca kilo almanıza sebep olur. Bu sebeple işlenmiş şeker ve bolca karbonhidrat içeren besinlerden mutlaka uzak durmalısınız.

Çok fazla yağda kızartılmış patates cipsi, hamburger, pizza, makarna gibi ürünlerin yanı sıra beyaz ekmekten de uzak durarak, buğday veya çavdar ekmeği tüketmelisiniz.

Kahve ve çaylarınızı mutlaka şekersiz ve tatlandırıcı kullanmadan tüketmelisiniz ve bolca su içmelisiniz.

Yeşil ve Lifli Gıdaları Sevin!

Kim dilediği gibi hamburger, pizza veya makarna yemek istemez ki! Yeşil ve sağlıklı besinler çoğu kişinin tercihi değildir veya lezzetli gelmez ancak sebze ve meyveler içerisinde bulunan lifler yağ yakımını kolaylaştırır.

Lifli besinler, tokluk hissini uzun süre tutar ve acıkmanızı önler.

Sebze ve meyveler, hem sağlıklı, hem de yağ yakıcı olarak bilinmektedir. Lifli yapıları sayesinde çok uzun süre çiğnenmesi gerektiği için size tokluk hissi sağlayacak ve kısa sürede kilo verdirecektir.

Üstelik kaybettiğiniz vitamin, mineral ve proteini meyve, sebzelerle geri kazanmanız çok kolaydır.

Yemeğinizi yerken yavaş yavaş çiğnemeniz beyninize tokluk hissi verecektir. Bu sayede hem kalori yakımınız hızlanacak hem de besinleri daha sağlıklı bir şekilde tüketmiş olacaksınız.

Spor ve Egzersiz

Kilo vermek ve fazlalıklarından kurtulmak isteyen herkesin, doğru ve düzenli beslenmeyle beraber egzersiz ve sporda yapması gerekmektedir.

Çabasız güzellik olmaz!

Spor ve egzersizleri spor salonuna gitmeden, evinizde de yapmanız mümkün. Spor, disiplin ve istikrar isteyen bir kilo verme yöntemidir. Başlamadan önce kendinize uygun egzersizler bulmalı ve ihtiyacınızı karşılayacak sporlar yapmalısınız.

Spora başlamadan önce kendinize rahat ve esnek kıyafetler tercih etmelisiniz.

Kıyafetlerinizin kumaşı hava alabilir olmalıdır. Kumaş tercihini doğru yaparsanız, terleseniz bile kumaş bu teri emer ve buharlaştırır.

Ayrıca bu sizi ağırlaştırmaz ve yormaz. Bu sayede sporunuz doğru bir şekilde gerçekleşir.

Hareketinizi kısıtlamayan kıyafetler sporun gidişatını düzeltmektedir.

Dişlerinizi Fırçalayın!

Diş macunlarının içinde bulunan nane aroması, sizlere tokluk hissi verecektir. Bu sebeple akşam yemeklerinden sonra dişlerinizi fırçalamanız gece atıştırmalarının da önüne geçecek ve kalori alımını önleyecektir.

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız kalori yakımını da hızlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir