Kategoriler
Kendini motive et!

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler

Pandemi sürecinin etkisini azalttığı ve yeni normal dediğimiz süreçte yaz ayında olmanın da vermiş olduğu istek ile binlerce insan tatilin hayalini kuruyor. Bazıları güneye inerken bazıları ise çalışma hayatının devam etmesi veya dünyayı tehdit eden hastalığın hala etkisi kaybetmemesinden ötürü birkaç günlüğüne veya hafta sonu gidebileceği kısa tatillere yöneliyor. İstanbul’da veya İstanbul’a yakın şehirlerde yaşayanlar büyük şehrin yorucu etkisinden kurtulmak kendisi veya sevdikleri ile doğa ile iç içe sakin, kalabalıktan uzak aynı zamanda çok da mesafe kat etmeden tatil yerleri arayışına girişiyor. Sizde hafta sonu kaçamağı yapmak ve 2-3 günlüğüne huzuru yakalamak istiyorsanız sizlere vereceğimiz adresleri düşünebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Zirve Kilyos’un

İstanbul’dan çıkmadan tatil yapmak isteyenlerin en uğrak noktası olduğu için kısa tatil isteyenlerin genelde yolu Kilyos’a düşmektedir. Kilyos’un bu kadar tercih edilmesinin sebebi yakınlığı ve sunduğu doğa güzelliklerinin yanı sıra her ne kadar çok ziyaretçi alsa da biraz civarı gezerek kimsenin olmadığı sessiz denize aileniz ile de rahat rahat girebileceğiniz koyları bulunmaktadır. Sarıyer’e komşu Kilyos’a dilerseniz günü birlikte gidebilirsiniz.

Kıyıköy: Doğa Harikası

Upuzun sahili ve yeşil mi yeşil yapısı ile mavi ve yeşilin en güzel yerlerinden biridir. İl sınırına sadece 170 km olan Kıyıköy’e giderken mutlaka yanınıza kamp malzemelerinizi almanızı öneririz. Denize girebilir, çadırınızı kurabilir, mangalınızı yapabilir ve doğa ile iç içe muhteşem bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Sosyal tesislerde bulunmaktadır ancak Kıyıköy ıssızlığı ile bilinir ve Kilyos kadar ziyaretçi almaz.

Ağva’da Otantik Saatler

Sakin zaman geçirmek istiyorum insanların içine karışmamalıyım ancak otel konforunu da yaşamak istiyorum diyorsanız tercihiniz Ağva olabilir. Butik otellerinde kalabileceğiniz gibi dilerseniz kampta yapabilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 60 dakika mesafede olan Ağva denizi ile de kişileri kendine çekmektedir.

Saklı Cennet: İğneada

Longoz ormanlarının eşsiz doğası ve muhteşem suları ile İğneada birçok güzelliği sunar. Sadece deniz değil göl kenarında kamp yapmak isteyenleri de etrafında toplar. Gölde balık tutabilir, ormanın içinde yürüyüşler yapabilirsiniz. İstanbul’a yakınlığı ile doğa ile baş başa kalmak isteyenler gidebilir.

Bursa’nın Tarihi Tirilye

Bursa’nın turistler tarafından en fazla tercih edilen beldesidir. Araba ile gidecekseniz Mudanya kavşağından Tirilye ’ye geçen dağ yamacı virajlı yoldan bir yanınız ağaçlar bir yanınızda deniz giderken karşınıza kendinizi dönem dizisinde hissedecek evler çıkacak. Denize sıfır olan bu kasabadaki butik otellerde konaklayabilir veya kamp yapabilirsiniz. Dar sahil şeridi yüzünden kasaba yukarı doğru ilerlemiştir ve kahvaltıları ile ünlüdür. Tarihi evlerin arasında gezerken ve eski taş mahallelerde dolanırken eski Türkiye’yi hissedeceksiniz.

Bolu

Yaz kış ziyaret edeni hiç eksik olmaz. Dağ evlerinde konaklayarak göl kenarında eşsiz manzaraları izleyebilirsiniz. Abant Gölü yaz kış ayrı manzaralar ve güzellikler sunarken kamp yapabilir ve göl etrafında uzun yürüyüşler yaparak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir