Kategoriler
Kendini motive et!

Kişiye Özel Eğitmenle Antrenman Yapmanın Avantajları

Kişiye özel eğitmen yani personal training olarak tabir edilen kişi ile aslında spor hayatınızı büyük ölçüde düzende tutacak anlamına gelmektedir. Sizi yönlendiren bir kişi olması, bu konuda eğitimli ve deneyimli olduğunu da hesaba katarsak sizde ki potansiyeli keşfedecek olduğu anlamına gelmektedir. Hedeflerinizi belirlemede sizi yönlendirecek ve bu hedefe daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Yanınızda sizi izleyen bir kişinin olması da aynı zamanda egzersizleri yaparken yanlış veya eksik yapmanıza engel olacak ve olası sakatlanmalarında oranını düşürecektir.

Birçok kişi gerçekten kişiye özel bir eğitmene ihtiyaç duyulup duyulmadığını sorgulamaktadır. Sizin de aklınızda bir soru geliyorsa sizlere avantajlarını sayacağız. Nihai karar her zaman olduğu gibi sizindir.

Sporu İhmal Etme Oranı Düşer

Sporda size destek verecek bir kişi olmadığına motivasyon söner ve sürekliliği sağlamak zorlaşır. Bu sebeptendir ki birçok kişi arkadaşları ile aynı salonu tercih etmektedir. Ancak elbette işinde uzman kişinin sizinle direk olarak muhatap olması ve sizi izlemesi spor hayatınızın bel kemiklerinden biri olabilir. Sistemli ve daha dengeli bir şekilde spor yaparak her zaman sizi zinde ve motive tutmaya özen gösterecektir.

Sadece Size Özel Program İzlenir

Eğitmeniniz tarafından sadece size göre bir program oluşturulacaktır. Eksik yönleriniz, artı yönleriniz, var olan durumunuz, fiziksel özellikleriniz ve gelişiminiz ile ilgili detaylı hazırlanmış bir programın yolundan sapması oldukça zorken hedefe ulaşması daha kolaydır. Ayrıca antrenmanlardan da alacağınız verimi en üst seviyeye çıkarmak ve maksimum performansı yaşayabilmeniz için sizi her zaman yönlendirecektir. İyi eğitmenler sizi gördüğünüzde o günkü modunuzu anlar ve programda anlık esnetmeler veya arttırmalarda yapabilir. Böylece sınırlarınızı zorlamadan sakatlık yaşamadan verimli bir gün geçirebilirsiniz.

Boynuz Kulağı Geçebilir

Eğitmeninizin size yönlendirmelerinden sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da etkilenirsiniz. İyi bir gözlemciyseniz spora olan hakimiyetiniz de doğrudan artacaktır ve belki de bu yolda ilerleme fikrine sıcak bakabilirsiniz. Sistemli şekilde spor yapacağınızdan ilginiz de artacak ve spor yaparken psikolojik olarak da mutlu olacaksınız. Her zaman yanınızda olan kişinin sizi takdir etmesi de bu işin yan olaylarından biridir.

Beslenme Programında Özeldir

Kişiye özel eğitmen ile çalışmayan kişilerin en çok sorun yaşadığı alanlardan biri antrenman programı ile beslenme programının uyuşamaması olmaktadır. Eğitmeninizin yine bu konudaki yönlendirmelerini tam takip ederek bu sorunu da kolaylıkla aşabilirsiniz. Ayrıca bilinir ki bir profesyonelin yardımını almanın kimseye zararı dokunmaz. Bu kişiler sertifikalı ve bilgi seviyesi yüksek kişilerdir. Kör yürüyüşü yapmak yerine açılan yoldan ilerlemek her zaman daha kolay olacaktır.

Son olarak ise kişi kendi programı ile ilerlediğinde veya haftanın belirsiz günlerinde rutin işlerinin dışında spora vakit ayırıyorsa her zaman sapma olasılığı yüksektir. Eğitmenle çalışıldığında ise mutlaka telafi programı ile programınız çeşitlenebilmektedir ve atlanan antrenman sayısı 0’a indirgenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir